u80965
u80965
Počinje veličanstveni vek Osmanskog carstva. Veličanstveni uspon Sultana Sulejmana u svom je zamahu...

Kada je kao dvadesetšestogodišnjak otpočeo svoju vladavinu, Sultan Sulejman imao je cilj - ojačati Osmanlijsko carstvo, tako da bude nepobedivo, snažnije čak i od imperije Aleksandra Velikog.

Vladao je 46 godina i za to vreme postao je najveći ratnik i vladar Istoka i Zapada. Sulejman je vest o nasleđivanju prestola primio 1520. godine, dok je bio u lovu. Nesvestan da će morati da vlada u suprotnosti sa svojim uverenjima i snovima, on ostavlja suprugu Mahidevran i svog sina, princa Mustafu, u palati u Manisi. Sa svojim prijateljem Ibrahimom kreće da preuzme presto u Topkapi palati u Istambulu.

Dok su oni započinjali dugo putovanje, Otomanski brod zaplovio je sa Krima preko Crnog mora, donoseći robinje, kao dar Palati. Tu je bila i Aleksandra la Rosa, ćerka ukrajinskog pravoslavnog sveštenika. Ova mlada devojka oteta je od porodice i prodata u belo roblje. Bila je neprijatna prema otomanskim slugama na brodu, nesvesna da će postati Hurem, sultanija, majka prinčeva, koja će zajedno za suprugom vladati Veličanstvenim Carstvom i biti svedok mnogih krvoprolića i intriga.

Kao i bacanje sveta pod noge, i velika strast koja Sultana veže za Hurem imaće veliku cenu. Kada vidi da je njegov najbolji prijatelj i Veliki vezir Ibrahim pogubljen, Sulejman će biti prinuđen da naredi pogubljenje rođenih sinova... Igra moći za Hurem će biti krvava i nemilosrdna. Ali ona će prihvatiti sve što vodi do konačne pobede...
Uloge
Glumac: Uloga:
Halit Ergenč Sulejman Veličanstveni
Nur Fetaholu Mahidevran sultanija
Merijem Uzerli Aleksandra la Rosa, Hašeki Hurem sultanija
Nebahat Čehre Ajše Hafsa sultanija
Okan Jalabak Pargali Ibrahim-paša
Selma Erges Hatidže Sultanija
Filiz Ahmet Nigar Kalfa
Alp Eken Papa Kliment VII
Selma Kečik Daje Hatun
Nihal Bujukač Gulšah
Selim Bajraktar Zumbul-aga
Fatih Al Matrakčija Nasuh
Mehmet Gunsur knez Mustafa
Burak Uzčivit Bali-beg Malkočević

Gledate li ovu seriju?

ako želiš glasati učlani se ili prijavi

27. ožujak 2012
tekst vise izgleda kao odlomak iz udzbenika
18. travanj 2012
u150325
u150325
Pa, počela sam sad gledat, inaće ne gledam turske, al ova se ne ćini loše...
01. rujan 2012
Savršena serijaa!! <333333333333 <3
19. rujan 2012
<3
19. rujan 2012
u169786
u169786
kako si to mogla znati u OŽUJKU(3. mjesecu)???Pa serija se počela 27.KOLOVOZA(8. mjeseca)2012.
22. rujan 2012
u169786
u169786
serija je sup♥♥♥♥
22. rujan 2012
najjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
23. rujan 2012
gluplja
23. rujan 2012
*bolja
23. rujan 2012
♥♥♥
23. rujan 2012
daa!!
28. rujan 2012
u69479
u69479
nije loša
28. rujan 2012
Pratim..Uskoro pocinje 2 sezona na prvoj srpskoj televiziji..Hurem mi je najj
28. rujan 2012
ILS
07. listopad 2012
volim ali ne mam puno vremena za gledanje
10. listopad 2012
glupost
10. listopad 2012
ja je volim gledat gledala sam samo 1001 noc,gumus i onu bijeg il kak se vec zvala i sulejmana...usput ucim turski jer mi je fascinantan dx (a i nema se puno tu za ucit pol rjeci mi govorimo od turskog)
11. listopad 2012
sranje sranje sranje sranje sranje sranje
15. listopad 2012
u136229
u136229
Prvo sam misla da je serija bezveze, samo još jedna turska... Ali kad sam počela gledati svidjela mi se Hurem jer s njom u haremu nikad nije dosadno, i volim takve likove koji uvijek imaju spreman neki plan i stalno zakuhavaju situaciju.
Twinkie: Pa, ja baš mislim da ga je teško naučiti jer oni imaju svoje pismo, a što se tiče govora, kod nas se govore turske riječi negdje više negdje manje...
26. listopad 2012
pa da nisam ni napisala da bi ucila njihovo pismo...al jezik nije los da znm za turcizme i kod nas u kraju govorimo i madjarizam i turcizam...meni barem uopce nije tesko govorit neke rijeci na turskom probala sam i ide mi super (dobro bajram sam ucila mal duze to sam stalno govorila barjam bez uvrede i kurban bajram sa malkice zakasnjenjem svima koji ga slave hh)
27. listopad 2012
Daaaa,pratim seriju,prelepa je!Ne propustam je!
06. prosinac 2012
volim zumbul-agu
10. prosinac 2012
Da to je najbolja serija na svijetu!!!Hurem Sultanija je "NAJBOLJA" inace Mahidevran Sultanija je "LOSA" a Sultan Sulejman bi bio los da nije na Hurem Sultanijinoj strani!!!Znaci Sultan Sulejman "DOBAR" A Zumbul-aga je "najsmijesnji!!!
09. veljača 2013
a ovo za Zumbul-aga
09. veljača 2013
Majka Sultanija nijeee losa
09. veljača 2013
Ja obožavam da gledam tu
seriju.........
29. lipanj 2014
ako želiš poslati poruku u tu temu, učlani se ili prijavi
Unesi link na sliku
Primjer: https://www.stranica.com/slika.jpg