niste riješili
1
2
04. studeni 2012
1.Što ga više ima,to ga manje vidiš. Što je to?MRAK
2.Ako je imaš, želiš je dijeliti.Ako je podijeliš, više je nemaš.Što je to?Tajna
04. studeni 2012
TOČNO!!!
TOČNO!!!!
04. studeni 2012
koliko sada želite mozgalica, a koliko zagonetki
04. studeni 2012
10 mozgalica

7 zagonetki
04. studeni 2012
ok može
04. studeni 2012
zagonetke
1.Zelena košara, crna goveda
2.4 uha 2 trbuha
3.Bijela zvjezdica na dlan ti pala, zagrijala se i nestala
4.Po zemlji skače, po vodi pliva, a cijele zime dugi san sniva.
5.Tvrda kuća nema vrata,na dvije polovice mogu se rastaviti
6.Šiljasta sam kao trn, na papiru trag mi crn.
7.U velikoj šumi mrka zvijer se skriva, kada dođe zima, u pećini sniva

mozgalice
1.Štefov pijetao snese jaje u Ivanovom dvorištu. Čije je jaje, Štefovo ili Ivanovo?
2.Jabuka ima tri grane, svaka grana ima tri grančice, svaka grančica ima tri ploda, svaki plod ima tri koštice. Koliko ima krušaka na stablu?
3.Ako imaš u kutiji samo jednu šibicu i ulaziš u mračnu sobu u kojoj se nalaze: svijeća i peć na drva, što ćeš prvo upaliti?
4.lovci su išli loviti fazane. upucali su tri vrabca i jednog goluba. koliko su fazana upucali fazana?
04. studeni 2012
nedami se više
04. studeni 2012
zagonetke
1.Zelena košara, crna goveda LUBENICA
2.4 uha 2 trbuha JASTUK
3.Bijela zvjezdica na dlan ti pala, zagrijala se i nestala Pahuljica
4.Po zemlji skače, po vodi pliva, a cijele zime dugi san sniva. Žaba
5.Tvrda kuća nema vrata,na dvije polovice mogu se rastaviti Madrac
6.Šiljasta sam kao trn, na papiru trag mi crn. OLOVKA
7.U velikoj šumi mrka zvijer se skriva, kada dođe zima, u pećini sniva MEDVJED
04. studeni 2012
sve točno osim 5.
04. studeni 2012
mozgalice
1.Štefov pijetao snese jaje u Ivanovom dvorištu. Čije je jaje, Štefovo ili Ivanovo? Pjeatao ne nosi jaja
2.Jabuka ima tri grane, svaka grana ima tri grančice, svaka grančica ima tri ploda, svaki plod ima tri koštice. Koliko ima krušaka na stablu? 17
3.Ako imaš u kutiji samo jednu šibicu i ulaziš u mračnu sobu u kojoj se nalaze: svijeća i peć na drva, što ćeš prvo upaliti?nez
4.lovci su išli loviti fazane. upucali su tri vrabca i jednog goluba. koliko su fazana upucali fazana?nez
04. studeni 2012
5.Tvrda kuća nema vrata,na dvije polovice mogu se rastaviti ORAH
04. studeni 2012
ispravak za 5. koliko su fazana upucali
04. studeni 2012
ispravak 4
04. studeni 2012
1.t
2.n
3.n
4.n

za zagonethe je
5. točno
04. studeni 2012
nezz vise
04. studeni 2012
u172543
u172543
4.lovci su išli loviti fazane. upucali su tri vrabca i jednog goluba. koliko su fazana upucali fazana? nijednog
04. studeni 2012
2.Jabuka ima tri grane, svaka grana ima tri grančice, svaka grančica ima tri ploda, svaki plod ima tri koštice. Koliko ima krušaka na stablu? Nijedna
3.Ako imaš u kutiji samo jednu šibicu i ulaziš u mračnu sobu u kojoj se nalaze: svijeća i peć na drva, što ćeš prvo upaliti? Šibicu
4.lovci su išli loviti fazane. upucali su tri vrabca i jednog goluba. koliko su fazana upucali fazana Nijednog
04. studeni 2012
sve je točno
05. studeni 2012
ajd dalje
05. studeni 2012
u186044
u186044
pliiiiiiiz dalje
06. studeni 2012
10. ti je ima
21. travanj 2013
2. avion ili helikopter
21. travanj 2013
mislio sam 3.
21. travanj 2013
2. sok-kos haha
21. travanj 2013
9. zagonetke je spuzva
14. travanj 2014
3.zagonetke je sok
14. travanj 2014
zagonetke
1.Zelena košara, crna goveda LUBENICA
2.4 uha 2 trbuha JASTUK
3.Bijela zvjezdica na dlan ti pala, zagrijala se i nestala SNIJEG
4.Po zemlji skače, po vodi pliva, a cijele zime dugi san sniva. ŽABA
5.Tvrda kuća nema vrata,na dvije polovice mogu se rastaviti ORAH
6.Šiljasta sam kao trn, na papiru trag mi crn. OLOVKA
7.U velikoj šumi mrka zvijer se skriva, kada dođe zima, u pećini sniva MEDVJED

mozgalice
1.Štefov pijetao snese jaje u Ivanovom dvorištu. Čije je jaje, Štefovo ili Ivanovo? PIJETLI NE NOSE JAJA
2.Jabuka ima tri grane, svaka grana ima tri grančice, svaka grančica ima tri ploda, svaki plod ima tri koštice. Koliko ima krušaka na stablu? NEMA KRUŠAKA NA STABLU JABUKE
3.Ako imaš u kutiji samo jednu šibicu i ulaziš u mračnu sobu u kojoj se nalaze: svijeća i peć na drva, što ćeš prvo upaliti? ŠIBICU
4.lovci su išli loviti fazane. upucali su tri vrabca i jednog goluba. koliko su fazana upucali fazana? NIJEDNOG
14. travanj 2014
1.Markova majka ima četvero djece. Prvo dijete se zove Ponedjeljak, drugo je Utorak, treće je Srijeda, a četvrto?MARKO
2.Seljak u svinjcu ima tri roze svinje, dvije plave i jednu zelenu svinju.
Koliko svinja ti s ponosom može reći da imaju normalnu boju kože?SVINJE NE GOVORE
3.Pilot iz aviona gleda veliko krdo crvenih i narandžastih slonova. Koje krdo slonova se bolje vidi iz aviona?NE POSTOJE CRVENI NI NARANČASTI SLONOVI
4.Ima ga na početku ere, s njim završava vrijeme. U početku je na sredini, a nema ga u kraju. SLOVO E
5.Šta je to čega ima dva puta u jednom trenutku, a samo jednom u jednom momentu? SLOVO T
6.Ivan je hodao po kiši pola sata. Nije imao kišobran, odijelo mu je bilo skroz mokro, ali mu se nije smočila nijedna dlaka na glavi. Kako je to moguće, ako znaš da nije imao šešir i da mu glava ni sa čim nije bila pokrivena?ĆELAV JE
7.Što putuje uokolo po svijetu, a zauvijek ostaje u kutu?
8.Na pecanje idu dva sina i dva oca, a ipak ih je samo trojica. Kako to?DJED-OTAC-SIN
9.Puna je rupa, a ipak drži vodu. Što je to?SPUŽVA
10.Pripada samo tebi, a svi ga drugi koriste više od tebe. Što je to?IME
14. travanj 2014
7.Što putuje uokolo po svijetu, a zauvijek ostaje u kutu?POŠTANSKA MARKA
14. travanj 2014
Ako želiš poslati poruku u tu temu, učlani se ili prijavi