Kad mi je dosadno na kompu,obično uđem u paint i pravim sranja. Nikad ih ne spremim jer su,logično,sranja. Ali nekad se desi i da imam inspiraciju. To mi se danas desilo. Prvo nacrtam oblinu. Onda i drugu. Smislio sam da ću nacrtat nekakvu mrku babušku(u biti izgledala je kao da joj je 50-ak godina). Kad sam nacrtao počeo sam crtati i oko nje. Pokraj nje bila je stara metla,a stajala je ispred sive skromne kuće. Dvorište je bilo popločeno nekim biljem od kojeg su ostale samo grane. Uz kuću je bila stara kanta. Treba uvjek bit slobodna kanta,poslužit će. Možda za nahranit kokoši,ili da se u nju skupljaju spirine. Dvorište je bilo blatnjavo,a na njemu je bilo rijetke trave. Iza žive ograde(onog gore bilja gradska stoko) vidjela se komšijina kuća koja se nije baš razlikovala od ove,kao i dvorište. Ovo sve govorim iz sjećanja. Zašto? Zato što sam navikao brisati sranja pa sam onda nesvjesno refleksno lupio ne spremaj i u sekundi je moja slika bila izbrisana. Na nju sam potrošio preko 20 minuta uz slušanje đurđevdana.
A sad "psiha":
Babuška je bila malo jača(ne na taj način ne-hercegovačka stoko). Bila je sva pjegava, u staroj robi. Vidi se da ju je život izribao. Samo se nadala da će nekako udat svoju kćerku(il tako nešto ovo je umjetnička sloboda) u neku imućniju kuću.

Možda ova slika ne izgleda spektakularno,ali kad sam je vidio bio sam oduševljen. Razlog tome je što sam nacrtao sve na babušku kako mi je bilo u glavi. Na primjer boje na njoj su bile . Majica koju je nosila je bila sivkasto-plava kao u mojoj glavi. Bila je sva savršena(u bijedi,naravno).
Znam da je ovaj forum pun umjetničkih duša koje me razumiju. Jedva čekam pročitat vaše komentare na ovo
13. veljača 2019
u463319
u463319
Prvi komentar

Di je slika
13. veljača 2019
U našim mislima

#prejforbaba
13. veljača 2019
"Na nju sam potrošio preko 20 minuta uz slušanje đurđevdana" da sam ja toliko izdržao uz tu pjesmu ne da ne bih spremio sliku, komp bi letio kroz prozor
13. veljača 2019
oooooooooo TOPICAL
14. veljača 2019
Nema babe
14. veljača 2019
Kako se zove cigan koji je odveo portugal do naslova europskih prvaka golom u finalu koji leži?
14. veljača 2019
Ederlezi
14. veljača 2019
meine sućut Bošnjače
14. veljača 2019
U 2
14. veljača 2019
đuuuuuuuuurđev dan je
14. veljača 2019
u446891
u446891
inspiriran sam