Ovdje ja postavljam pitanja(mozgalice) a vi odgovarate.
jedne od njih

1.Matko svakog jutra doručkuje klipić na gradskom trgu i svaki jutro pored njega sjedi gospodin Slavko. Pored njih prođe debeli čovjek te Slavko kaže "SVINJA". Sljedeći dan pored njih prođe poslovni čovjek i Slavko kaže "ČOVJEK". Trećeg dana pored njih prođe majka s djetetom, a Slavko kaže "BANANA" i "JABUKA". Četvrtog dana Matko ne sjedne kraj Slavka nego užurbano prođe pokraj njega, a Slavko izusti "KLIPIĆ". Matko zastane, razmisli i pozove policiju. Zašto?

2.Koje živo biće jede mačju hranu te vidi jednako dobro na oba kraja tijela ?

3.Kamion dolazi do mosta dugog 3km koji može izdržati točno 5 tona. Kamion koji također ima 5 tona krene preko mosta te stane na pola mosta. Ptica se spusti na kamion.
Hoće li se most srušiti i zašto?

4.Jednog dana lovac nemilosrdno ubije ženu.
Nakon ovog stravičnog zločina mali čovjek završi svoje putovanje te se pretvori u ubijenu ženu.
Potom se oživjela žena vrati do lovca te mu se osveti i zatuče ga. Što se ovdje događa?

5.Čovjek hoda po pješčanoj plaži. Okrene se za 180 stupnjeva i ne vidi svoje tragove. Kako je to moguće?

6.Mirko je nađen mrtav na poslu za svojim stolom. Pokraj njega je nađen pištolj i diktafon. Na diktafonu je snimljeno: “ Moj život je propao, ovo više nema smisla.. BANG (zvuk pucnja) “ Vi ste detektiv koji rješava zagonetke. Je li ovdje došlo do samoubojstva ili ubojstva i po čemu ste to zaključili?

7.Noćni čuvar dolazi do svog šefa te mu kaže da je ove noći sanjao kako će šef poginuti ako sutra krene na zakazani put avionom. Šef posluša svog čuvara te ne ode na put, a avion u kojem je šef trebao biti se stvarno sruši te svi putnici poginu. Sljedeći dan šef ubije čuvara. Zašto?

8.Gdje krećeš na crveno, a staješ na zeleno?

9.Svako od 2 užeta gori neravnomjerno te svako gori točno 60 minuta. Kako ćete izmjeriti 15 minuta pomoću ta dva užeta?

10.Dvoje ljudi rođeno je u isti trenutak, ali imaju različiti dan rođenja. Kako je to moguće?
21. rujan 2015
u370850
u370850
Sve si iskopirao .
21. rujan 2015
odakle
21. rujan 2015
u370850
u370850
Neznam .
Matko je shvatio da gospodin Slavko ima moć da prepoznaje što su za doručak jeli ljudi koji su prošli pored njega. Prema tome poslovni čovjek je ljudožder jer je pojeo čovjeka, pa Matko mora pozvati policiju.

Slijepa mačka.

Pa potrosio je nesto benzina i pticica je stala na kamion pa sad ima tocno 5 tona

Radi se o partiji šaha.
Lovac je lovac, žena je kraljica, mali čovjek je pijun.

Čovjek je hodao unatrag i kad se okrenuo vidio je pijesak bez svojih tragova.

Ovo je zasigurno bilo ubojstvo jer je netko morao zaustaviti diktafon.

Ubio ga je jer noćni čuvar ne smije spavati (samim time i sanjati) po noći.

Kad jedeš lubenicu

Prvo uže zapalimo s obje strane, a drugo samo s jedne strane. Prvo će uže izgoriti za 30 minuta, a drugom će užetu još ostati 30 minuta da izgori. U tom trenutku upalimo i drugi kraj drugog užeta te kad cijelo uže izgori proći će točno 15 minuta.

Rođeni su u drugim vremenskim zonama.
21. rujan 2015
novo

1.U sobu ulaze 2 sina i 2 oca. U sobi je konobarica koja kaže da će svakom čovjeku donijeti točno jedno piće. Konobarica se vrati s 3 pića te svaki čovjek dobi svoje piće. Kako je to moguće?

2.Čovjek koji pati od klaustrofobije sjeda u vlak koji stoji na stanici koja se nalazi tik pred tunelom. U koji se dio vlaka čovjek mora sjesti kako bi najmanje vremena proveo unutar tunela?

3.Na polju su 3 čovjeka. Jedan ima zatvoren ruksak i mrtav je, a ostala dvojica su živa i imaju otvorene ruksake. Što se ovdje dogodilo?

4.Neki mađioničar može držati dah 7 minuta u velikom staklenom kavezu punom vode. Do njega dolazi dječak koji kaže da može izdržati 30 minuta pod vodom. Mađioničar mu ne povjeruje te se oni oklade u 1000 kuna. Na kraju dječak uspije te dobi 1000 kuna od mađioničara. Kako je to moguće?

5.Joško kupi papigu za koju mu prodavač kaže da ponavlja sve što čuje. Joško kod kuće stalno govori nešto papigi, ali ona ništa ne ponavlja. Joško se vrati u trgovinu i pita prodavača zašto mu je lagao, a prodavač kaže da nije lagao i da papiga ponavlja ono što čuje. Zašto papiga ipak ništa ne ponavlja?

6.Mlada žena Ivanka na sprovodu svoje majke upozna šarmantnog mladića u kojeg se odmah zaljubi, no on ubrzo otiđe te se ne javi mladoj ženi. Ona traga za njim, ali ga ne može više pronaći. Za mjesec dana netko ubije sestru mlade Ivanke. Tko je ubio sestru i zašto?

7.4 Kamiona dolaze do raskršće na kojem se ne zna koja je cesta glavna, a koja sporedna. U isti čas sva 4 kamiona krenu, ali ipak ne dođe do sudara. Zašto se nisu sudarili?

8.Kad me trebaš me odbaciš, a kad me ne trebaš me uzmaš natrag. Tko sam ja?

9.Koliko mjeseci ima 28 dana, ako 7 mjeseci ima 31 dan?

10.Zatvorim se da otvorim, a kada se otvorim onda zatvorim.
Nikad nisam mokar, a oko mene je voda. Tko sam ja?
21. rujan 2015
ako želiš poslati poruku u tu temu, učlani se ili prijavi
Unesi link na sliku
Primjer: https://www.stranica.com/slika.jpg