Cuo sam kako moj radio sada proizvodi tisi zvuk.Stisnuo sam veliko crno dugme.Odma poslije toga cuo sam:''Znam da je neko ziv.''.Tada sam znao da ima nade.Poslao sam poruku:''Ima li koga?Ako me cujete posaljite poruku nazad koja glasi 1,2,3 cujemo se.''
10. kolovoz 2017
Dovrsio sam popravak supe i otisao kopati po ostacima.Ispod hrpe smeca nasao sam staru zeljeznicku prugu na kojoj je pisalo : TO ISLAND SVALBARD.Odlucio sam da cu napraviti nesto sa cime mogu putovati na toj pruzi i vidjeti da li je neko prezivjeo.
10. kolovoz 2017
Nasao sam zeljezne tockove,nekolike greda,ogradu i klupicu.
10. kolovoz 2017
Poceo sam praviti nesto za put do Svalbarda.
10. kolovoz 2017
Trebao mi je neki mehanizam za odgurivanje da mogu stici do Svalbarda
11. kolovoz 2017
Napravio sam neki mehanizam za odgurivanje.Stavio sam dvije zeljezne poluge naprijed.Gurat cu ih gore dolje naizmjenicno i odgurivat cu se.Sastavio sam nesto.Stavio sam i klupicu da mogu sjediti dok se vozim.Znao sam de ce put trajati najmanje 7 dana.
11. kolovoz 2017
Spakovao sam hranu,fenjer,radio i jos neke sitnice.Takodje sam ponjeo i nesto za popravak pruge ako bude potrebe za to.
-Put ce biti dugacak.Ali,isplatit ce se ako bude nekog.
Usta sam veoma rano i odma izasao napolje.Uzeo sam jaknu,svoju kapu,cipele i ruksak i popeo se na moje remek dijelona pruzi.
11. kolovoz 2017
Probudio sam se i čuo signal.
Rekao sam "1,2,3 čujemo se."
Dalje sam išao prirediti juhu i zadjne zalihe mesa koje imam a to je piletina.
Odlučio sam je manje pojesti da mi ostane.
Snow Remover 1000 je zasada maknuo pola metra ali i to je nešta.
11. kolovoz 2017
Cuo sam signal iz radia,glasio je 1,2,3 cujemo se.
Poslao sam signalozdrav,ovdje sam..ja?Odakle saljete signal?
11. kolovoz 2017
Gurnuo sam jednu metalnu sipku.Malo sam se odgurnuo,zatim se moje ''remek dijelo na pruzi'' raspalo.Bio sam razocaran.
11. kolovoz 2017
Maknuo sam dijelove sa pruge i odnio ih u supu.
-Mozda nekad kasnije...
11. kolovoz 2017
Otisao sam sebi napraviti dorucak.Na vatri sam skuhao komad mesa.Isjekao sam ga na dva komada,jedan za kasnije,jedan sad.
-Pitam se ko li salje signale ka meni.....
11. kolovoz 2017
Legao sam na svoj krevet da malo odspavam.
11. kolovoz 2017
Kada sam se probudio bio je mrak.Upalio sam fenjer i sjedio sam za stolom nekoliko minuta.Kad sam cuo lupanje i udaranje.
11. kolovoz 2017
Nakon što sam pojeo juhu i batak piletine vidio sam da je moj Snow Remover eksplodirao i uklonio dosta snijega.
11. kolovoz 2017
Poslao sam signal preko radija:''Cujete li me? Odakle šaljete signal?''
Zatim je radio napravio glasan zvuk,pa se opet utisao.
-Da vidimo sada..
11. kolovoz 2017
Rekao sam:
"Živ sam,nalazim se na otoku Svalbardu iznad Norveške."
Nemojte dolaziti radijacija je jaka tu zbog pada male nuklearke na Tromso i jedne jače na samom gornjem rubu Sknadinavije.Snijeg je jači nego ikda."
Zatim sam išao priključiti struju na kompjuter koji sam uspio sastavirt.
11. kolovoz 2017
Prepao me zvuk iz radija.Stisnuo sam crno dugme i cuo sam :Ziv........Svalbard......radijacija jaka......snijeg.........Tad mi se radio ugasio.
-Hm...
Pocela je grmljavina i kisa.Odlucio sam da cu sjedjeti tu i popiti malo vode.
11. kolovoz 2017
Razmisljao sam o signalu.Bi li to moglo znaciti da je neko na Svalbardu ziv? Da radijacija tamo jos traje?
11. kolovoz 2017
Poslao sam novi signal gdje sam rekao.
"Živ sam,Svalbard je moj dom."
Počeo sam plakati kada sam vidio sliku moje obitelji.
Kada su bježali ubili su ih Amerikanci mislijući da su Rusi ili Norveški Partizani.
Odlučio sam da ću spasiti sebe i svijet da bi osvetio moju obitelj.
11. kolovoz 2017
Radio je opet proizvodio zvukove,kad sam stisnuo crno dugme cuo sam:''Ziv sam,Svalbard je moj dom.'' Zatim se culo plakanje.
11. kolovoz 2017
Na prolazu me zatekao papir koji je nekako ušao.
Pisalo je:
"Wasrsa z zajv.Zjaden je u zauth avreka,zjedan je u sjebir."
Ovo je jako čudno i odlučio sam proučiti šta je na papiru.
11. kolovoz 2017
Munja je pogodila telefon koji sam nasao neki dan,on se upalio.Istrazio sam ga i saznao da je pripadao Jorgenu Bergu.Zadnja poruka je bila:''Ne,ne mogu sad.Moramo ici.Moramo pobjeci odavdje.'' Takodje je bio snimljen poziv:''Kristoffere,ne boj se.Tata stize.....''
11. kolovoz 2017
Izgleda da je munja napunila telefon.Baterija je bila puna.
11. kolovoz 2017
Otkrio sam da ovo znači.
Nisi jedini živ.Jedan je u Južnoj Africi,jedan je u Sibiru.
Poslao sam signal u Južnu Afriku i rekao moju priču.
11. kolovoz 2017
Radio se upalio.Stisnuo sam dugme i cuo sam sve.Poslao sam signal koji glasi:''Ti si Kristoffer Berg?Ako jesi,nasao sam telefon tvog oca.''
11. kolovoz 2017
Rekao sam da jesam.
11. kolovoz 2017
Svanulo je.Otisao sam napolje traziti nesto korisno u hrpi ostataka.Nasao sam biciklo koje je bilo pokvareno.Odlucio sam da cu ga popraviti.
11. kolovoz 2017
Pogledao sam biciklo malo bolje.Gume su bile ispuhane,felne malo nakrivljenje i kocnice nisu radile.Imao sam pumpu u mojoj supici.
11. kolovoz 2017
Na krajnjem Sjeveru Norveške je prestala radijacija.
Počeo sam baciti 4 Antisnježne Bombe na principu Snow Removera.
Maknuli su dosta snijega.
Na kompjuteru sam našao jedanu datoteku:
"Uspomene".
Našao sam dosta od mog oca i moje obitelji.
U jednom zapisu je pisalo:
"Služio sam u vojsci SAD-a od 2018. do 2020. za vrijeme nuklearnog rata.Ja sam djed Kristoffera Berga,jedinog preživjelog.Kada umrem ovo će se poslati na kompjuter.Moja priča je počela tako što sam dobio poziv za regrutiaciju.Oficir Jackson me je nasilno vukao dok je moja žena i djeca plakala.Vikao sam "Jorgene ne boj se,kada budeš imao svoju djecu shvatiti ćeš."Kada sam bio u vojsci 2019. u Pacifičkom Nuklearnom Ratu blizu mene je odjeknula nuklearna ali sam pobjegao u Indoneziju.2020. sam bio u izbjeglištu u Moskvi.Capital pada i ja sam mrtav."
Kada sam ovo pročitao jako sam zaplakao.
Zakleo sam se da ću osvetiti moju obitelj i ne dopustiti širenje Amerikanaca.
11. kolovoz 2017
Ako želiš poslati poruku u tu temu, učlani se ili prijavi
Unesi link na sliku
Primjer: https://www.stranica.com/slika.jpg