Deckard Cain
Deckard Cain
Plot je inspirisan pricom Exiled Kingdoms igrice
Prije mnogo milenija, drevna civilizacija ljudi i elfova je cvijetala na kontinentu Peradir. Tamo su izgradili mocna carstva i bili su veoma bogati, ali im je smetala jedna stvar: bili su smrtni. Zli duhovi su ponudili ljudima i elfovima besmrtnost, ali ako otvore veliki portal na vrhu brda Demon. Ljudi i Elfovi su otvorili portal, ali umjesto besmrtnosi, horde duhova i monstruma su napale Peradir. Nakon dugog rata, savez Peradirijanaca je uspio da pobijedi zle duhove. Medjutim cijena je bila velika. Paradir je unisten do tolike mijere da je zivot na njemu skoro nemoguc. Mnogi su otisli prema zapadu, u nadi da nadju novi dom. Uskoro su ga i nasli. Naselili su se na velikom kontinentu koji su nazlavi Niltanit (Niltanit na starom Peradirskom znaci "novi dom"). Tamo su izgradili novu civilizaciju. Na Niltanitu je vec postojala rasa Nubdur, i rase patuljaka.
Godina je 278 NPP (nakon pada Peradira)
Nakon dugog rata, Niltanitsko carstvo se raspalo na stotine kraljevstva i knezevina. Broj napada demona i undeadova je naglo porastao. Pohodi vijernika u teritorije njihovih neprijatelja su sve cesci. Niltanit se raspada.
Slobodni ste da radite sta hocete. Postujte pravila.

MAPA (Mapa je otprilike velicine Europe):

ZA PRIJAVU:
Ime-
Rasa-
Spol-
Dob-
Religija-
Izgled-
Oprema-

RASE:
Ljudi su rasa porijeklom iz Peradira. Zive oko 100 godina. Veoma malo ih je rodjeno sa darom magije. Prosjecna visina je 190cm.
Elfovi su rasa porijeklom iz Peradira. Zive oko 140 godina. Mali broj ih je rodjen sa darom magije. Prosjecna visina je 2 metra.
Patuljci su starosjedioci Niltanita. Oni Niltanit zovu Mahuruab. 40% ih ima dar magije. Prosjecna visina je 180cm.
Nubduri su porijeklom iz Niltanita. Oni Niltanit zovu Nuburidaj Imaju plavu kozu. 60% ih je rodjeno sa darom magije. Prosjecna visina je 2 metra i 20cm.

VELIKE RELIGIJE
Nubdurski samanizam je drevna religija Nubdurske rase. Oni postuju prirodu i sve sto im ona daje. Nubdurski druidi i samani su veoma mocni.
Kleretarizam jee drevna religija porjeklom iz Peradira. Vijernici postuju tri Boga (Keletar= tri Boga na starom Peradirskom), Trebirosa, Astatale, i Teramiru. Keletaristi cesto pokrecu pohode u zemlje onih koje oni smatraju nevijernicima. Rasprostranjen je na sjeveru.
Kult Crvenog Mjeseca je popularan u kraljevstvu Pargaras. Vijernici postuju noc Crvenog Mjeseca. Oni vjeruju da postaju mocniji i jaci te noci.
Vjernici Rad'arzija je religija rasprostranjena u juznoj pustinji. Vijernici postuju vanzemaljsku rasu Rad'arzi. Daju im poklone i razna bogatstva. Ljudi sa sjevera mrze ovu religiju je ne vjeruju u postojanje Rad'arzija.

MOCNE DRZAVE I ORGANIZACIJE
Kraljevstvo Pelodras je kraljevstvo ljudi u centru Niltanita. Imaju mocnu vojsku i brutalnu povjest ratova i osvajanja. Vecina kraljevstva i knezevina ih prezire. trenutni kralj je Pazdalar III. Glavni grad je Novi Sagotar.
Konfederacija Patuljackih polisa je savez patuljaka. Veoma su bogati jer kontrolisu rudnike Karadolskih planina. Njihova teritorija se nalazi na hladnom sjeveru. Trenutni vanaks je Pespanes XIII. Glavni grad je Klederim.
Ujedinjene nubdurske horde je savez nubdurskih klanova i plemena. Kontrolisu sjevero-zapadnu teritoriju. Trenutni kan je Karamur.
Republika Pespoldej je elfovska republika na ostrvu koje se nalazi sjevero-istocno. Veoma su bogati jer kontrolisu pomorsku trgovinu. Trenutni duzd je Peronid. Glavni grad je Pespoldej.
Vitezovi Personda je red vitezova koji je odan kralju Liksotera. Mocni su ratnici i brane Liksoter od invazija Nubdura.
Medjunarodni guild magova je mocna organizacija. Rasprostranjeni su u elfovskim i ljudskim drzavama. U manjem broju ih ima i u patuljackim polisima.
Zlatna ruka je guild trgovaca. Sjediste im je u Pespoldeju.

PRAVILA
-Smijete psovat ali ne mnogo
-nema godmoda
-ako ko bude spamovao blokiram ga na 2 dana.
-ako niste upuceni u Igre Uloga, slobodno se prijavite. Pojasnit cu vam neke stvari.
-Ako imate neku dobru, lore-frendly muziku OBAVEZNO postavite

SOUNDTRACK

28. travanj 2020
Deckard Cain
Deckard Cain
Ime- Feolan
Rasa- Covjek
Spol- Muski
Dob- 22
Religija- Keletarizam
Izgled- Visok, misicav. Duga plava kosa, kratka plava brada.
Oprema- Kratak mac, stit, veriznjaca.
28. travanj 2020
Deckard Cain
Deckard Cain
I da dodajem konja u opremu.
Feolan je sin plemica iz kraljevstva Belrodin. Po Belrodinskoj tradiciji, najstariji sin ili kcer dobija svo imanje nakon smrti oca. Posto je Feolan mladji sin, morao je da se obogati negdje drugdje. Zato sada putuje po Niltanitu.
28. travanj 2020
Deckard Cain
Deckard Cain
30. travanj 2020
Ime- Kasbijan
Rasa- Čovjek
Spol- Muški
Dob- 35
Religija- Kleretarizam
Izgled- visok oko 175 cm, duga crna kosa i brada, mršav
Oprema- bodež i konj
02. svibanj 2020
Deckard Cain
Deckard Cain
Samo da znate, na karti sam primjetio neke gradove, pravite se da ne postoje. Nije moja karta, pokušao sam napraviti svoju u inkarnate.com (besplatna verzija), ali nisam dobar kartografa
02. svibanj 2020
Kasbijan živi u maloj planinskoj kneževini Arebeji. Roditelji su ga ostavili pred jednim hramom. Iz njega je pobjegao kad je imao 15 i od tada živi ko lopov i ubojica u šumi na rubu Arebeje.
02. svibanj 2020
Deckard Cain
Deckard Cain
Feolan je sjedio u taverni u varoši Ilmontu. U poslednje vrijeme nije bilo mnogo posla, tako da je skoro bankrotirao. U tom trenutko, pored Feolana je sijeo bogati trgovac.
02. svibanj 2020
Deckard Cain
Deckard Cain
*trenutku
Trgovac je progovorio
-"Izgledaš kao plaćenik. Treba mi tvoja pomoć".
-"Progovori" reče mu Feolan
-"Ja prodajem kukuruz, ali u kukuruzu se nalazi droga. Ako itko otkrije da prodajem droga, biznis će mi biti uništen".
-"Ali... zašto si mi sada otkrio svoju tajnu?"
-"Moj nekadašnji partner je ljut zato što pravim mnogo više novca prodajom droge. Prijeti da će me otkriti vlastima ako ne odem iz Pelodrasa. Želim da ga se otarasiš".
-"A šta ću dobiti za uzvrat?"
-"80 grošena. Šta kažeš?"
02. svibanj 2020
Zeratul
Zeratul
Ime- Nifa
Rasa- elf
Spol- žensko
Dob- 45(ekvivalent 25 godišnjem čovjeku pi agilnosti i to)
Religija- nema
Izgled- tamno smeđe koža, tamno siva do crna valovita kosa, mršava, jake noge i ruke, ima ljubičasti warpaint na faci i dijelu tijela
Oprema- kožna zaštita za ramena i prsa(trbuh je gol), kožne cipele i zaštita za bedra i potkoljenice, drveni luk sa strelama.
Klasa- lovkinja
02. svibanj 2020
Zeratul
Zeratul
Nifa je čučala na grani na ovećem drvetu čekajući da divljač dođe na nakupinu žireva koje je prethodno postavila na tlo. Navikla je satima čekati pa joj nije bio problem. Predvečer se pojavila divlja elfovska svinja i Nifa ju je pogodila u bočni dio trbuha. Svinja je krenula bježati, ali ju je Nifa brzo sustigla pomoću tragova krvi i dovršila posao.
02. svibanj 2020
Zeratul
Zeratul
Već se spustila noć kada se Nifa vratila u selo svoga klana, sa svinjom na svojim leđima. Iako svinja ima 120 kg, Nifa ima 2 metra i poprilično je žilava, a i iskustvom je svladala dizanje teške divljači. Selo se zove Badnji. Ono pripada Ljubičastom lovačkom klanu. Kod elfova postoji 5 klanova lovaca-Crveni, plavi, žuti, bijeli i ljubičasti, a pripadnici svakog klana se šminkaju svojom bojom. Svaki klan je zadužen za lov u određenom dijelu Pespoldeja. Svega 5% elfovske populacije se bavi lovom, tako da mnogi ni ne znaju za lovačke klanove, niti ih zanima.
02. svibanj 2020
Deckard Cain
Deckard Cain
what an epic comback
02. svibanj 2020
Deckard Cain
Deckard Cain
*comeback
U Pelodrasu, prodaja drogom je veoma opasan posao. Ako te vlasti otkriju, bićeš bačen u jamu, te ćeš tamo umreti od žedji, u smradu leševa. Jama sa čisti jednom u 30 godina.
02. svibanj 2020
Deckard Cain
Deckard Cain
Feolan je skontao da je trgovac malo glup. Pametna osoba bi prijavila svog rivala vlastima. Uhićeni kriminalci nemaju pravo govora u Pelodrasu. Trgovac je takođe rekao potpunom strancu da prodaje drogu.
Trgovac je rekao Feolanu da se njegov rival zove Galnir, te da živi u Tedredu, gradu zapadno od Ilmonta.
02. svibanj 2020
Deckard Cain
Deckard Cain
Feolan se zaputio prema Tedredu. Tedred se nalazi na granici sa kneževinom Evolitijom. Stanovnici kneževine Evolitije su se nedavno pobunili protiv Pelodrasa, pobjedili ih u bitci kod Ešvama i proglasili neovisnost. Ova oblast je tokom rata opljačkana mnogo puta, te nije mnogo bogata.
02. svibanj 2020
Kasbijan se probudio. Bio je mamuran. Pogledao je ima li još crepke, popularnog i jeftinog piva, u kolibi. Ali ipak nije bilo. Već mjesec dana niko nije prolazio putem kroz šumu pa Kasbijan nije više imao od čega živjeti. Odlučio je otići daleko, u malu primorsku Peropovsku Republiku u kojoj se nalazio veliki grad Peropo, centar kriminala i trgovine u tom djelu svijeta.
02. svibanj 2020
Uzeo je svoga konja, bodež i zadnje novce i hranu koju je imao. Ipak, prije negoli krene prema Peropu, odlučio je svratiti u krčmu u jednom obližnjem selu da proba zaraditi nešto.
02. svibanj 2020
Deckard Cain
Deckard Cain
Dok je putovao, nailazio je na spaljene kuće i sela. Ubrzo je stigao do kapija Tedreda. Tedred su tokom rata osvojile trupe kneževine Evolitije, i opljačkale ga. Morali su da napuste grad zbog velike Pelodraske armije koja se približavala gradu. Nakon toga je uslijedila bitka kod Ešvama. Pošto je čitava Pelodraska armija bila uništena, Teldred je još jednom bio opljačkan.
02. svibanj 2020
Deckard Cain
Deckard Cain
Prije rata, Teldred je bio bogat grad sa 20000 stanovnika. Sada Teldred ima jedva 4000 stanovnika. Kriminal je veoma čest, i Teldred je postao sjedište Smagdnih Bodeža, organizacije bandita u Maldresu (zapadna oblast u Pelodrasu).
Feolan je otišao do vojnog kampa u Teldredu, i prijavio Galnira.
02. svibanj 2020
Došao je do krčme. Oko nje sve je bilo puno ljudi i elfova iz neke daleke zemlje, svi svezani, sigurno robovi. Bilo ih je barem 50-60 po livadi, a sve su ih čuvala dvojica trgovaca robljem. Kasbijana nije bilo previše briga za njih. Ušao je u krčmu koja je taj dan bila puna trgovaca robljem. Sjeo je za jedan stol uz prozor gdje je već bio jedan čovjek kojem niko nije znao pravo ime pa su ga svi zvali Ez. Cijele je dane bio tu u krčmi.
"Ee Kas, odkud ti? Oš šta popit?"
"Nemoj, povratio sam dva put do ode. Idem za Peropo."
"Peropo? Dobro, znači nema više silovanja seljanki ni para od krađe čobana, jel?"
"Istina Ez. Evo ima skoro tri mjeseca da nisam nikog ubio... Nego, žurim da odem, pa da te pitam jel imaš nekakav poso za mene da na brzinu zaradim?"
Ez je par trenutaka gledao u pod pa nastavio:
"Imam. Moji ljudi su prije par dana napali jedno selo, sve spalili i opljačkali, a cijelo selo osim one tri kurve tamo su pobili. Te tri su zarobili. Ja sam noćas završio s njima, nisu mi nešto zanimljive. Odvedi ih u Peropo i prodaj, tamo su robovi i žene mnogo vrijedniji nego kod nas. Pare daj Bezdušniku, znaš ga, a sebi ostavi 200 parasa. Nemoj me prevarit."
02. svibanj 2020
Zeratul
Zeratul
Nifin lovački klan operira na istočnom dijelu elfovske republike. Lovački klanovinnisu pogođeni krizom jer sami live svoju hranu, jedino moraju plaćati porez Republici za izlov. Nifa je predala svoj ulov u selu i otišla se najesti i odspavati. Ujutro je u selo ušao Duždov glasnik i predao neko pismo poglavici klana. U pismu je bila obavijest Dužda elfovske republike da su se približile demonske horde.
02. svibanj 2020
Deckard Cain
Deckard Cain
Ratnici su nervozno pogledali Feolana.
"Galnir je veoma opasna osoba sa kojom se ne treba šaliti" reče jedan ratnik
"Galnir je bandit i ovisnik. Treba da ga uhitite, to je vaš posao"
"Izgleda da ne znaš da je Galnir vodja Smaragdnih bodeža. On upravlja gradom, stranče, ne mi"
02. svibanj 2020
Deckard Cain
Deckard Cain
"Vi treba da upravljate gradom, ne grupa prljavih bandita i lopova! Galnir prodaje drogu, treba biti izveden na sud, i kažnjen!"
"Prodaja droge nije najgora stvar koju je uradio. Bavi se banditarenjem, prodajom robova, pljačkanjem karavana. Ne možemo ništa uraditi njemu i njegovom klanu koljača."
"Možete. Sjedište Smaragdnih bodeža se nalazi u lokalnom bordelu, zar ne? Vi imate mnogo bolju opremu od njih, i mnogo ste bolji ratnici. Trebali bi napasti bordel i pobiti sve bandite. Ja ću vam lično pomoći."
Stražari su razgovarali o Feolanovom planu sat vremena. Konačno su donijeli odluku.
"Imaš pravo, ali ako se ovo završi loše po grad, ti si kriv."
02. svibanj 2020
Djevojke koje je Kasbijan trebo dovesti do Peropa i tako ih prodati nisu baš mnogo pričale. Naime, običaj nekih trgovaca robljem je rezanje jezika ženama koje bi uhvatili. Put je većinom bio miran, iako su često prolazili kroz spaljena polja i sela, nepokopane leševe i ljude nabodene na kolce koji polako umiru uz put. Kasbijanu to nije bilo čudno. Navikao je na to kad je prije desetak godina bio u vojsci dok nije pobjegao i iz nje zbog krađe. Poslije par dana puta konačno su se našli pred vratima Peropa, jedinog grada u toj maloj republici na obali, ali unatoč tome imao je preko 70 000 stanovnika. Ušli su u grad i krenuli prema pijaci robova.
02. svibanj 2020
Deckard Cain
Deckard Cain
Feolan i straža su srčekali noć. U ponoć, zaputili su se prema bordelu. Upali su u bordel, i počela je klanica. Neorganizpvani banditi nisu imali šanse protiv dobro opremljene i trenirane straže. Feolan je tijekom borbe vidio lika koji je veoma sličan opisu trgovca iz Ilmonta. Feolan se probio kroz bandite i uhvatio Galnira. Nakon kratkog duela, Feolan je ubio Galnira. Osjekao mu je glavu i stavio je u platenu torbu. Nakon što su svi banditi pobijeni, rulja seljaka je upala u bordel i počela skrnaviti leševe bandita.
02. svibanj 2020
Zeratul
Zeratul
Ovo je pisalo u glasnikovu pismu: „U ime Rivelina, milostivoga i elfovskim narodom odabranoga dužda Republike Pespoldeja, obavještavaju se svi lovački klanovi, vlasnici plantaža, plemena, vlastelini i slobodni republički gradovi, da su republičke izvidnice uočile grupu velikih brodova na vesla i jedrenjaka kako plove s istoka prema našem otoku. Na njima su zastave s demoskim simbolima. Kreću se vrlo sporo, pa bi po procjeni trebali stići za 3-5 dana na obalu, ovisno o vremenskim uvjetima i vremenu dospijeća ovoga pisma u vaše ruke. Vojna pojačanja su već upućena prema obali, a u svako naselje bi trebalo stići nekoliko vojnika, koje je nužno primiti i vaša je obveza da slušate njihove daljnje upute."
02. svibanj 2020
Zeratul
Zeratul
*Peronid, ne Rivelin
U selu je nastala rasprava o pismu. Iako je većina stanovnika posjedovalo oružje, uglavnom luk i strele, nikada se nisu suočili s demoskim hordama, niti su znali kako one izgledaju. Starješina sela je sve umirio, i odlučio da pričekaju dan dok ne dođu obećani vojnici, a ako ne dođu, sami će pripremiti obranu.
02. svibanj 2020
Deckard Cain
Deckard Cain
Vođa straže je dao Feolanu 20 grošena. Rulja seljaka je spalila bordel. Feolan je kupio subu u lokalnoj taverni za 3 gropšena.
02. svibanj 2020
Deckard Cain
Deckard Cain
Sada me zanima šta je Rivelin
02. svibanj 2020
Ako želiš poslati poruku u tu temu, učlani se ili prijavi