Alehas je zamlja podjeljena u tri kraljevstva: Avdelior, Vesger, i Kotmak. Posto su ratovi izmedju kraljevstva cesti i dugi, Alehas je raj za avanturiste i placenike.
Nedavno, na Alehas se obrusila kisa meteora. Mnogi gradovi su u rusevinama, i ekonomija je tesko ostecena. Kraljevi ratuju, zemlja je opljackana, i Alehas propada.Zbog patnje i Mnogi seljaci su se okrenuli razbojnistvu i pljackanju.
Kolji neprijatelje i radi questove.
ZA PRIJAVU:
Ime-
Nadimak (nije obavezno)-
Pol-
Rasa (patuljci, ljudi i blijedi elfovi)
Klasa-
Vrline-
Mane-
Opis lika-
Oprema lika-
Inventar (novac, hrana, napitci,licne stvari..)-
Zivotinja za jahanje (da/ne)-
Ime zivotinje za jahanje-

KRALJEVSTVA

KRALJEVSTVO KOTMAK (patuljci) (istok)
Kralj- Karmul Casni
Glavni grad- Mundakir
Gradovi- Feeln, Vizdar, Gronk, Hejsagr, Helgrank, Stolk
Luke- Veindak, Ergalor
Sela- Elgok, Helgonak, Ilkahar, Belnok, Ilrakor, Felnagr
Tvrdjave- Gjelndagar, Okdurng, Zgendorag, Koldikin

KRALJEVSTVO VESGER (blijedi elfovi) (sjever)
Kralj- Elvan II
Glavni grad- Evenfall
Luke- Monte Gila, Motan Gunat, Elgonev
Gradovi- Nevil, Anvin, Geroln, Monte Gilon, Genul, Zahvad
Sela- Elvor, Gestap, Ivjan
Tvrdjave- Ogen Zivod, Ogen Zedvan, Ogenil,

KRALJEVSTVO AVDELIOR (ljudi) (jug)
Kralj- Edgar III
Glavni grad- Evindor
Luke- Sentos, Edvorin, Sentaros
Gradovi- Elberl, Edgrova Zvijezda, Gulvaren, Edvilon, Ejdar, Stol
Sela- Ejdolon, Ildah, Ehlon, Gelbal, Zejon
Tvrdjave- Galenova Stijena, Bulendok, Ihlander

Planine- Ustengravski lanac (istok), Endugarske planine (sjever)
Rijeke- Nedpa (jug), Izva (Sjever), Isnifar (istok)
Jezera- Jezero pobjede (jug) Igdafskkovo jezero (istok)
Mora- Zapadno more (zapad)
27. kolovoz 2019
Ime- Kerita
Nadimak (nije obavezno)- Unakažena
Pol- ženski
Rasa- blijedi elf
Klasa- sorserer
Vrline- dobroćudna, samokritična
Mane- ponekad naivna, brzopleta
Opis lika- ima blijedo plavkastu kožu, dugu bijelu kosu, visoka 195 cm, malo mišićavija za ženu, ožiljak duž desne strane lica
Oprema lika- teški čelični oklop, samostrel
Inventar (novac, hrana, napitci,licne stvari..)- 20 golda, sir, slanina, pismo s naredbom
Zivotinja za jahanje (da/ne)- ne
28. kolovoz 2019
Kerita je blijedi elf koji živi u ljudskom kraljevstvu Avdelioru i u službi je jarla grada Gulvarena. Svoje djetinjstvo i ranu zrelost je provela u svojem rodnom kraljevstvu Vesgeru, međutim prognana je zbog izdaje. Nakon mnogo godina lutanja su njezine sposobnosti prepoznate kod jarla Denereka od Gulvarena.
28. kolovoz 2019
Kerita je pješačila prema selu Ejdolon. Tamo ju je poslao jarl da magijom izliječi seljake od neke epidemije koja se brzo širi.
28. kolovoz 2019
Ejdolon je selo južno od rijeke Nedpe i najbliže je gradu Gulvarenu. Kad je Kerita stigla do njega, pokazala je naredbu stražaru koji je čuvao selo. U naredbi je pisalo da jarl šalje Keritu da riješi bolest i da ju moraju za to vrijeme slušati.
28. kolovoz 2019
Ime- Arnara
Nadimak (nije obavezno)-
Pol- Zensko
Rasa (patuljci, ljudi i blijedi elfovi)- Blijedi elf
Klasa- Assassin
Vrline- Hrabrost, samopouzdanje
Mane- Okrutnost, lako potplacena
Opis lika- Duga siva kosa, mrsava, sa mnogo oziljaka,visoka
Oprema lika- Somen maska, kozni oklop sa metalnim zastitama za ramena, kozne cizme, kozne rukavice, srebreni wakizashi
Inventar (novac, hrana, napitci,licne stvari..)- 10 zlatnika, prsuta, komad kruha, ogrlica su urezanim imenom "Nelah"
Zivotinja za jahanje (da/ne)- ne
28. kolovoz 2019
Arnara je dosla u Monte Gilu. Cula je da je u Alehasu velika potraznja za placenim ubicama. Raspitala se malo po gradu, te saznala da lord grada trazi placenog ubicu da ubije njegovog rivala. Rekli su joj da moze pronaci jos informacija na oglasnoj tabli.
28. kolovoz 2019
Kerita je obišla bolesnike. Imali su simptome slične vodenoj gripi koja spada pod akvatične bolesti i dobiva se pijenjem zaražene vode, no njena čarolija za liječenje takvih bolest nije djelovala. Pitala je seljake da ju odvedu do bunara iz kojeg se napajaju.
28. kolovoz 2019
Arnara je otisla do oglasne table. Plata je po dogovoru, a meta je lokalni vodja grupe dezertera, koji su se okrenuli pljackanju. Lordova vila je pored hrama. Arnara je otisla tamo, te razgovarala sa lordom.
Arnara- Dosla sam zbog posla. Da li si spreman da platis?
Lord- Konacno je dosao neko da obavi posao. Odavno smo imali bandite, skrivene u sumama i po brdima. To su obicno bile male grupe ljutih seljaka, ali sada su se stvari izmakle kontroli. Ovi dezerteri su dobro opremljeni veterani Desetogodisnjeg rata izmenju izmenju Vesgela i Avdeliora. Iako smo mi elfovi pobjedili rat, ova luka je opljackana nekoliko puta, od strane ljudi i elfovskih izdajnika.
Arnara- Koliko ces platiti?
Lord- Mogu ti platiti 30 zlatnika, ali mogu povisiti platu...
Arnara- 40 zlatnika. Sta kazes?
Lord- Dobro, dobro. Samo ubij njihovog lidera, nema potrebe da ubijes njegove pratioce. Ako im lider umre, njihova grupa ce se raspasti. Njihova baza se nalazi negdje u brdima istocno od grada. Brda su puna napustenih rudnika, pa se mozda skrivaju tamo. Srecno.
Arnara je izasla iz vile.
29. kolovoz 2019
Bunar je bio dubok pa je Kerita bacila čaroliju magelight koja je osvjetlila vodu. Jedan seljak joj je rekao da ta voda dolazi iz rijeke ponornice. Kerita je aktivirala magiju za disanje pod vodom i skočila u bunar. Ronila je dok nije došla do podzemnog toka, te potom uzvodno sve do izvora.
29. kolovoz 2019
Ime-Dawn
Nadimak (nije obavezno)-Gemini(dva lica)
Pol-Zenski
Rasa (patuljci, ljudi i blijedi elfovi)-Blijedi elfovi
Klasa-Vestica
Vrline-Pametna, organizovana, slatka
Mane-Dvolicna, nepredvidiva, lukava
Opis lika-Plava kosa sa šiškama, svetlo plave oci, niska, mrsava, haljina kratka tamno zelena sa belim baletankama.
Oprema lika-Dugi nokti(kandze), luk i strijela
Inventar (novac, hrana, napitci,licne stvari..)-tablete
Zivotinja za jahanje (da/ne)-ne
Ime zivotinje za jahanje-/
30. kolovoz 2019
Dawn se nalazila u Ogen Zivod. Sjedela je na staklenim plocicama i ostrila nokte. Nakon toga je uzela crni mat lak za nokte i nalakirala ih. Izasla je na balkonu tvrdjave i gledala u oblacno nebo. Zatim je pogledala lepo dvoriste dvorca.
-Eh... Jedva cekam.
Dawn se nasmesila.
30. kolovoz 2019
-HhhhhhAAAAAAA! Hihihihi...
Dawn se promenila. Koza joj je bila plavkasto-ljubicasta, a kosa drecavo ljubicasta. Boja ociju joj je bila tamno ljubicasta dok je sve oko ociju bilo crno, vene su postale crne, kao i stopala i ruke. Nokti su porasli, izasli su joj tamno plavi rogovi i 6 bodlji na ledjima. Skocila je sa balkona, docekala se na 4 noge i jako brzo pobegla iz dvorca. Isla je jako brzo.
-Sad! SAD!
Vristala je Dawn, dok je trcala na 4 noge. Zatim se vratila u normalnu formu.
-Uhh... Uh...
Dawn je pokusavala da dodje do daha i brzo popila tabletu.
30. kolovoz 2019
Kerita je izronila u malom jezercu okruženom stijenama. Bila je izmorena pošto je 15 minuta ronila. Budući da njezine moći za liječenje nisu djelovale, sumnjala je da netko truje vodu, zato se pritajila i čekala.
30. kolovoz 2019
Nakon nekoliko minita su joj se sumnje obistinile. Na izvor su došla dvojica bradatih ljudi i krenulo sipati nekakvu tekućinu iz bočica. Pritom su zakoračili u vodu. Kerita je to iskoristila pa je ispalila munje u vodu, a dvojica trovača su u grčevima umrli. Kerita je pokupila preostale bočive otrova i odnjela ih u Gulvaren na analizu.
30. kolovoz 2019
Jarl Denerek je pozvao Keritu u svoj dvor u Gulvarenu.
Jarl- Čuo sam da si se vratila od obilaska sela, te sam načuo od ostalih o čemu je riječ. Da čujem izvještaj.
Kerita- Seljaci ne boluju od nikakve bolesti, već su otrovani. Uhvatila sam dvojicu muškaraca na izvoru kako ubacuju otrov.
Jarl- Jesu li imali uniformu?
Kerita- Ne, bili su crnokosi, srednjovječni u civilnoj odjeći. Kad sam ih spržila magijom, izobličilo im se lice pa nisam zapamtila...
Jalr- A otrov?
Kerita- Prikupila sam preostalu bočicu i dala ju dvorskom alkemičaru na analizu. On bi trebao moći napraviti protuotrov.
Jarl- Vrlo dobro Kerita. Poslat ću vojnike da čuvaju izvor vode. I ne napuštaj grad, možda ću te uskoro opet zatrebati.
30. kolovoz 2019
Dawn se smirila i polako hodala.
-Gde sada da idem?
Dawn je bila malo zbunjena. Ugledala je nekoliko momaka kako dolaze ka njoj.
-Hahahah, kako je bila dobra tuca...
Dawn je malo prisluskivala razgovor. Momci su se priblizavali.
30. kolovoz 2019
Arnara je trazila dezertere po brdima. Zemlja je bila poprilicno ostecena od meteora, krateri su bili svuda. Dok je Arnara trazila dezertere, pocela je da pljusti kisa. Arnara je trazila zaklon nekoliko sati, sve dok nije naisla na kolibu. Vrata kolibe su bila sirom otvorena, te je Arnara usla unutra. Imala je i sta da vidi: Mladi elf i elfica su bili zaklani u sopstvenoj kuci. Nije bilo otisaka ugriza, tako da ovo nije djelo vukova, koji nastanjuju ove oblasti. Elf je imao povrede maca, a elfica ubode koplja. Kuca je bila opljackana, sto je potvrdilo Arnarine sumnje o pljackasima. Nakon sto je prosla kroz kucu, Arnara je izasla napolje. U blatu je nasla otiske najmanje 3 osobe. To je znacilo da je kuca opljackana skoro.
30. kolovoz 2019
Arnara je pratila tragove, sve dok nije dosla do starog rudnika. Na ulazu se nalazila stara zastava kraljevstva Vesgel, sto je potvrdilo da su osobe koje su opljackale kolibu bili dezerteri koje je Arnara trazila.
30. kolovoz 2019
Kerita je sutradan pričala s jarlovim alkemičarom Bisfolom. Rekao joj je da može napraviti protuotrov, međutim za to mu fali jedan sastojak koji se zove kuma, koji je u kraljevstvu Avdelior zabranjen. Kuma se radi od biljke zvane TAROTKA. Kerita je pristala naći biljku.
30. kolovoz 2019
Kuma je sastojak koji se brzo raspada, zato ga u otrovu nije ostalo dovoljno da se napravi protuotrov. Budući da tarotke rastu isključivo u Vesgeru, a to je predaleko, za pomoć će morati pitati krijumčare. Zato se po noći spustila u gradsko podzemlje pronaći thieves guild. Tamo se nalazila njena stara prijateljica, koja ju je odvela do njihovog šefa Falera.
Kerita- Trebam sadnicu tarotke. Znam da je tražena.
Faler- Tarotke? Zar planiraš proizvoditi drogu? Ako je to istina, trebala bi znati da smo ti mi konkurencija u tome.
Kerita- Ma ne, nisam luda da si time ugrozim poziciju kod jarla. Treba mi za protuptrov. Nudim dvostruku cijenu za to.
Faler- Dobro. Cijenu ćeš platiti ali ne u novcu. Napravit ćeš mi prvo uslugu.
30. kolovoz 2019
-Oooh, evo je neka zgodna riba.
-Ma nije zgodna, vise je slatka...
-Sad cemo procijeniti, polako...
Momci su se raspravljali. Dawn je brzo potrcala do najblize zgrade i sakrila se pored nje. Momci su pojurili za njom. Dawn nije imala gde otici. Satjerana je u cosak.
-Cao! Kako se zoves?
Pitao je jedan momak.
-Dawn...
-Ooh Dawn...
Momci su poceli prilaziti.
-Momci, gde su vam maniri? Morate prvo da pitate...
Dawn je ugrizla svoju donju usnu i pocela skidati svoju majicu. Zubima je krenula micati svoj brus. Momci su se priblizili JAKO mnogo. Jedan je stavio ruku na njenu zadnjicu. Dawn se odjednom pretvorila u njenu drugu formu, Selena(ljubicasto stvorenje, objasnio sam pre kako izgleda).
Momci su poceli vristati. Nakon 5 minuta, Dawn je pogledala zidove.
-Pa dobro... Nece morati opet krečiti zgradu...
Dawn se nasmesila i obrisala prstom krv sa svoje usne. Obukla se i otisla. Zaputila se ka najblize prodavnice da kupi cokoladu.
01. rujan 2019
Arnara je usla u rudnik. Cula je nekakvu muziku i urlike u daljini. nakon sto je ubila strazare, Arnara je otvorila vrata sobe iz koje je dolazila muzika. U sobi je bilo nekoliko elfova. Slavili su i bili su pijani. Jedan elf je imao bolju opremu i oruzije, te je on vjerovatno bio lider.
01. rujan 2019
Faler je Keriti dao zadatak da sprži magijom jednog čovjeka koji se zamjerio lopovima, a čije je ime Fargot. Kerita je pristala i otišla do male kuće u blizini gdje je živio taj čovjek. Međutim, nije ga ubila već ga je upozorila da ju thieves guild želi mrtva. Dala mu je kesu zlatnika i napitak za nevidljivost, te mu uzela majicu kao dokaz da ga je ubila. Potom se vratila u podzemlje i uvjerila Falera da ga je ubila.
-No dobro, uzmi tarotku.
02. rujan 2019
Kerita je odnjela biljku alkemičaru, koji je od nje izolirao kumu i napravio protuotrov. Ujutro je Kerita došla do sela i podijelila protuotrov oboljelima. Kad se vratila u grad, glasnik joj je javio da ju jarl Denerek traži.
02. rujan 2019
Dawn je usla u prodavnicu.
-Dobar dan...
Rekla je Dawn stidljivo. Prodavacica je uzvratila pozdrav.
Dawn je otisla u sektor sa čokoladama. Uzela je jednu čokoladu, veliku. Umjesto da plati, Dawn je samo izasla iz prodavnice. Prodavacica je pojurila za njom, ali nje nije bilo. Dawn je nestala sa tog mjesta. Prodavacica je brzo zvala nekog da joj pomogne. Prislo je par ljudi i ona je objasnila sta se desilo, a pritom opisala kako Dawn izgleda. Ta vijest se prosirila i dosta ljudi je krenulo da je nadje.
Dawn je otisla dalje od toga mjesta i sjela da pojede čokoladu.
02. rujan 2019
Denerek je odveo Keritu u tajnu sobu u svom dvorcu. Posjeo ju je za stol i dao neke crteže sa simbolima deveterokrake zvijezde.
Denerek- poslao sam izviđače da kontroliraju onaj izvor vode. Trovači su se opet pojavili, ovaj put dobro naoružani, ali su ih moji ljudi svladali. Trenutno su kod našeg krvnika, uživaju torturu. Na njihovim leđima su tetovaže nalik nacrtanoj zvijezdi.
Kerita- Što predstavlja ta zvijezda?
Denerek- Nadao sam se da ćeš ti to znati. Meni liči na neku sektu.
Kerita- Nisam ništa slično prije vidjela. Jesu li progovorili?
Denerek- Za sada ne. Odi ti u mučionicu, možda uspiješ iz njih nekaj izvuči.
02. rujan 2019
Kerita se spustila u sobu za mučenje. Tamo su na stolovima bili razapeti goli ljudi koji su pokušali otrovati vodu. Pored njih su bila užarena kliješta, skalpeli, boce s kiselinom, čekići i sve ostalo za mučenje. I sudeći po izgledu mučenika, sve je to bilo upotrijebljeno na njima. No oni su i dalje šutili. Kerita je uzela bodež i odmah prerezala vrat jednom mučeniku. Drugom je izlječila rane pomoću magije. Potom je dala naredbu mučiteljima.
Kerita- Ponovite postupak s ovime.
02. rujan 2019
Dawn je gledala zalazak sunca.
-Eh kako je dosadno...
Dawn je razmisljala sta bi mogla sledece da uradi.
04. rujan 2019
Arnara je sa lakocom pobila pijane elfove. Uzela im je glave te se vratila u Monte Gilu. Nakon sto je uzela novac, lord grada je zapoceo razgovor.
Lord- Treba mi jos jedna usluga.
Arnara- Alo si spreman da platis, mozda...
Lord- Tenzije izmedju Vesgela i Avdeliora ponovo rastu. Na proslom turniru u Evdoru, svi lordovi iz Vesgela su bili pozvani na turnir. Tokom turnira, Edgarov sin, Gendol je poginuo. Ne znam mnogo, ali neki kazu da mu je elfovski lord Eon probio grlo kopljem tokom turnira. Eon je, zajedno sa nekoliko nevinih lordova je pogubljen. Nekoliko lordova je uspjelo izbjeci Avdeliorski mac, ali je Avdelior objavio rat nasem mirnom kraljevstvu. Ovo su zaista mracna vremena...
Arnara- O kakvom poslu je rijec?
Lord- Kralj je poslao naredbu da posaljem sve moje vojnike da brane utvrde na granici. Luka je ostala bez vojnika da je brane. Uzmi moj oklop, moju zastavu i moj mac. Idi u obliznje selo Gestap, te regrutuj nekoliko seljaka te ih dovedi u grad. I da, evo ti ovih 100 zlatnika. Kupi im opremu.
04. rujan 2019
Ako želiš poslati poruku u tu temu, učlani se ili prijavi
Unesi link na sliku
Primjer: https://www.stranica.com/slika.jpg