925. godina je. Neznačajna godina po događajima, ali Evropa je u interesantnom stanju. Na istoku, u Pirinejima, muslimanske sile - Emirat Kordobe se povlači, a katolici napreduju. Na sjeveru, u Skandinaviji, Švedska i Norveška civilizacija napreduju više, i sve su dublje u Vikinškom dobu, mnogo različiti od njihovih prošlih tristo-četristo godina, u kojem su još bili u željeznom dobu. U sredini Evrope je još uvijek Istočno Franačko Carstvo, a Bizant napreduje u Italiji, kako bi bili istiniti naljednik sada davnog Rimskog Carstva. Na daljnjem istoku je Kijevska Rusija, koja ujedinjuje Ruse. A na jugu, Tomislav je ujedinjuje Panonsku i Primorksu Hrvatsku u jedno Hrvatsko Kraljevstvo, a zlatno doba Bugarskog Carstva se završava.
Hoćete li ostaviti trag na svijet ? Da li će vaš utjecaj osjetiti generacije koje će doći ? Pa, vidjet ćemo. Pa, probajte.
------------------
Ova strategija će se u nekoliko stvari razlikovati od ostalih.
1. Ne može iko išta pisati dok svi drugi nešto ne napišu. Znači :
komentari :
korisnik a
korisnik b
korisnik c
korisnik a
korisnik b
korisnik c
itd
2. Svaki komentar mora imati barem pet komentara za više detalja. Također, ne možete igrati samo načinom " a) gradi vojsku b) pokoravaj stvari"; nego se morate fokusirati i na civilizaciju, kulturu, itd
3. Možete igrati kao neki revolucionari - uglavnom planirate stvari tu - također ne morate ni igrati kao vladar države - nego neko niži - možete igrati i kao vazal.
4. Sva interakcija između osoba / država se dešava u " Čavrljanje", šaljete komande u ratovima u " Čavrljanje" meni. Također, sve što je nevezano za strategiju šaljete meni u " Čavrljanje".
5. Možete dobiti informacije o bilo ćemu, bilo kojoj osobi ili bilo kojoj državi. Međutim, dobiti ćete samo opće informacije o državama ako nemate špijuna, a ako nije izuzetno bitna osoba, dobiti ćete samo titule, ako ju ne špijunirate.
6. Pišem događaje o svemu. Također, ograničeni ste samo na Evropu( i samo ću o njoj pisati) neko vrijeme. Svakih 20 godina se nova regija pojavi. Međutim, to ne znači da ste ju otkrili.
Prijavnica :
Ime :
Prezime :
Država / regija :
Titule :
Mapa Evrope( znam da je font loš, ali prekasno sam primjetio) :
http://prntscr.com/g27nrs
Šta skraćenice znače neću pisati ovdje. Pitajte me u " Čavrljanje".
30. srpanj 2017
Ime: Tomislav
Prezime: Trpimirović
Država / regija: Hrvatsko Kraljevstvo
Titule: Kralj
30. srpanj 2017
Ime: Igor
Prezime: Rjurik
Država: Kijevska Rusija
Titule: Veliki knez Kijeva
30. srpanj 2017
Kralj Hrvatske i njenog naroda Tomislav okrunjen za kralja na Duvanjskom Polju je naredio da se počne obrada kamenja i sječa drva u Bosanskim Šumama.
Država je podijeljena u župe a župnik Kupreške Župe po naredbi Kralja Tomislava je naredio lokalnim rudarima da se započne kopanje rudnika.
Kod Knina su lokalni seljaci i starješine pronašli ostatke skulptura,najvjerojatnije iz početka Rimske Republike,treuntno se istražuje starost i doba skulptura.
Kraljevska Vojska zapadno od Drine tj. 3.pješadijska divizija i 7.pješadijska divizija je stavljena na Drinu u slučaju Bugarskog napada.
Pokraj Bihaća preko Une počela je izgradnja mosta za lakši prijelaz u Bosnu.
30. srpanj 2017
Knez Igor u Kijevu gradi malu drvenu palaču i naredio je da se uvede "feudalizam",a to je zapravo društvo u kojemu je sva zemlja zajednička,a seljaci su slobodni i daju 5%(dvadesetinu)uroda državi.
Osnovana je "Armija Velikoga kneza"koja se sastaje samo u slučaju rata.
Za valutu je uvedena grivnja,tj.komadić srebra koje koristi knez i vitezovi.
Država ima vitezove,25 ljudi(za sad)koji imaju konje i oružje i odani su samo knezu.
Knez je osnovao "Institut za historiju Slavensku" koji se bavi povijesti od ovog doba do kraja i propasti države.
30. srpanj 2017
Sve što ste uradili je uvedeno.
Kopa se rudnik u Kupreškoj Župi.
Institut za historiju Slavensku već počinje sakupljati informacije.
---------------------
Događaji u Evropi :
Bugarsko-Bizantski Rat
Počeo 913. godine našeg gospodina, još uvijek se dešava. Nema promjena na frontovima. Nastavlja se opsada na Konstantinopolis. Hiljadu bugarskih vojnika dolaze blizu Hrvatske.
http://prntscr.com/g28b3u

Fatimdski Halifat napada Apuliju ! Bizant ima vrlo malo vojnika, pa izgleda da neće biti dobro za Bizantsko Carstvo.

Theofilakt od Tuskuluma i Alberik I od Spoleta umiru. Papa Jon X gubi ključne podržavače.

Istočno Franačko Kraljevstvo je zvanično aneksiralo Lotharigniu( Srednje Franačko Kraljevstvo).

Kordobški Emirat postaje Kordobški Halifat. Halifa postaje Abd al-Rahman III.

Ahmad al-Khasibi postaje vizir u Abasidskom Halifatu.
-----------
Sada možete nastaviti. Historija se i dalje odvija.
30. srpanj 2017
Iz Bosanskih Planina kraj Kupresa i sa Kupresa se 5 divizija šalje na Drinu i preko Drine kako bi izvršili iznenandni napad na Bugare.
Sa vojskom će biti novi regrutirani i jako dobro istrenirani komadanti koji bi sa svojim taktikama poboljšali učinkovitost.
Župnik Bribirske Župe je po naredbi Kralja Tomislava naredio vlasniku zemlje kraj Bribira da se započne izgradnja Crkve Sv.Petra.
Također u Požeškoj Župi po naredbi Kralja počinje izgradnja baraka i vježbališta za vojnike kao i armijski kamp.
Kraj Senja se našao veliki izvor željeza pa je župnik naredio rudarima da počnu izkopavanje željeza.
Također 3/4 divizije iz Imotske Kraijne marširaju prema područjima kraj rijeke Bosne da u slučaju prodiranja Bugarske do Bosne mogu napraviti organiziranu defanzivu ili da pak krenu u napad na Bugarsku.
30. srpanj 2017
Radimo pilane i kamenolome širom države.
Porez za seljake(95% naroda)je povećan sa 5 na 10%.
U Kijev je došao pravoslavni pop iz Carigrada,a knez je prihvatio pravoslavlje i počeo graditi malu crkvicu Sveti Nikola u Kijevu.
Pismenost se povećava na 1%,a knez planira i više.
Knez je poslao pismo preko popa Grgura u Carigrad patrijarhu prema kojemu bi patrijarh bio vođa svih pravoslavaca u Kijevskoj Rusiji.
30. srpanj 2017
masоNagano
masоNagano
Ja sam Yoon-Seung-Yoon i hakirao sam Naganov profil.

Takođe sam hakirao katraBov Discord nalog i onemogućio sam mu da bude online (zbog mene su ga kikovali, heheheheheh!!)

Hakirao sam i Milenu,Matiju ali i SrbinaAndreja...

JA SAM YOON I IZDAO SAM AGUBHA!!!

AGUBHE, HAKIRAĆU I TEBE!
31. srpanj 2017
masоNagano
masоNagano
DAMIRA NEČU DA HAKIRAM JER MI JE SIMPATIČAN,
31. srpanj 2017
ISTINA!
HAKIRAO SAM!
ŽIVIJO PERNAR,ŽIVILA SLIKA!
31. srpanj 2017
masоNagano
masоNagano
AGUBH, UKOLIKO MI NE DAŠ 9999999KN, UKOLIKO NE UBACIŠ TRAKTORKU,SLOTHA,SKRSKIJA I KATRABA U DISCORD SERVER I UKOLIKO SE PIČKIŠ JA ĆU TEBE HAKIRATI GOVNO JEdno
31. srpanj 2017
masоNagano
masоNagano
AGUBHE MRZIM TE
31. srpanj 2017
TAKO JE!
TO SAM JA NAPISAO!
ŽIVIJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO 999999999999999999KN I GOVNO JeDNO
31. srpanj 2017
masоNagano
masоNagano
OLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
31. srpanj 2017
Sve što ste uradili je uvedeno.
Kmetovi u Kijevskoj Rusiji se ljute zbog povišenja poreza.
Bizantski Patrijah postaje vođa svih pravoslavaca u Kijevskoj Rusiji.
---------------------
Događaji u Evropi :
Bugarsko-Bizantski Rat
Počinje borba za Hrvatsku. Trenutno Hrvati mnogo gube, i izgubili su skoro 10 000 vojnika, dok su Bugari izgubili manje od 1 000. Također Bugari okupiraju Kateru - ubili su sve građane u Kateri i zapalili pola Katere.

Fatimidski napad na Apuliju
Napad se završio, i primirili su se s Bizantom. Bizant će dati 20 000 robova Fatimdskom Kalifatu.

Fatimidski Halifat prodaje 4 000 robova Kritskom Emiratu.

Ulster, tribalno kraljevstvo u Irskoj se predaje vikinzima.

Pokušaj atentata na papu Jona X neuspješan.

Bugarski patrijah se proglašava patrijahom svih pravoslavca. Bizantski patrijah govori da je to potpuno nevalidno.
-----------
31. srpanj 2017
Nagano je Nagano i nitko više. Ja sam pravi, ono je fejk. Masonerijo smrdljiva, pobjedu okusit nećete nikadaaaaaa
31. srpanj 2017
Počinje mobilizacija vojske.
8,500 ljudi biti će mobilizirano.
Vojska će biti blizu front linije.
Počinju i obuke i spremanje za vojsku.
Svaki vojnik ide na obuke primjerene za situaciju ko i ovu.
Za sela i naselja koja su pod Bugarskom prijetnjom je napravljen ne toliko organizirani sustav obrane poput jarka .
Vojska je u defanzivi a u slučaju dobre prilike kreće ofanziva.
Isplanirani su planovi i taktike za obje vrste defanzivu i ofanzivu.
Uskoro je vječanje kralja sa Jelenom Horvat.
Vjenčanje u Kninu ispred crkve sa črvstim osiguranjem.
31. srpanj 2017
Knez je zaustavio ljutnju seljaka i vratio porez na starih 5%.
Broj vitezova se povećava na 30.
Otvoren je mali rudnik željeza,a crkvica je završena.
Povjesničar Goran Josipov napisao knjigu "Života smisao"na svitku.To je filozofska knjiga.
Pismenost se povećala na 1.1%.
31. srpanj 2017
Pripremljeno vjenčanje.
-
Kmetovi su sad mirni.
---------------------
Događaji u Evropi :
Bugarsko-Bizantski Rat
Nastavlja se borba za Hrvatsku. Hrvati još uvijek gube. Bugari napreduju do Soli i rijeke Vuke.
http://prntscr.com/g3de4i

Bugarska prodire u Grčku
http://prntscr.com/g3dec4

Alberto I, vojvoda Spoleta, pokušava pokoriti Rim.
-----------
02. kolovoz 2017
ako želiš poslati poruku u tu temu, učlani se ili prijavi
Unesi link na sliku
Primjer: https://www.stranica.com/slika.jpg