Forum
BPR
BPR
Dobrodošli u novu strategiju, preporod strategije! Inspiracija za ovu temu je bila originalna strategija - sadašnjost. Uzeo sam sve što je bilo dobro u toj temi i poboljšao i proširio. Sad je strategija puno konkretnija i ima strategije - i nije samo nelogični sandbox rata.
Morati ćete se brinuti za resurse, stanovništvo, i mnoge druge stvari u ovoj novoj strategiji.
No, da sad pojasnim mehanike :

--------------------UNUTAR DRŽAVE------------------
Najbitnije, morati ćete se brinuti o resursima. Morati ćete iskopavati bakar, željezo, zlato, ugalj ..., cijepati drva, ... Sve to ćete koristiti za proizvodnju i kreaciju stvari. No, nećete moći beskonačno ekstrapolitirati resurse, naravno. Evenetualno će nestati, a neke i nemate.
Također će u ovoj igri biti novac. Zarađujete ga od taksi, ali ga i štampate.
Morati ćete i odlučivati zakone države.
-Administrativni zakoni-
Da li postoje administrativni sudovi ?
Da li imaju ljudi pravo na pošteno suđenje ?
Sloboda asocijacije ?
-Krivični zakon-
Šta uraditi s kriminalcima ?
Retribucija - kazniti ih
Zastrašivanje
Otjeravanje kriminalaca ; inkacipacija - odvajanje od društva
Rehabiliticaija

Restoracija( popravljanje stanja žrtve) ?

Imovinski zakon
Ko je vlasnik imovine ?
Osoba
Lokalna zajednica
Država

Kako se imovina može razmjeniti ?

Biti će i više sistema države - demokracija, autokracija, monarhija, ... Zavisa od parlamenta u demokraciji - ako je parlament npr. centar-ljevica, vaše odluke ideološki moraju biti takve, osim ako želite nered u parlamentu.

Također možete stavljati poreze( plastične kese, luksuz, ...), takse( cestarinu npr.), tako žete zarađivati novac.

Turizam je također bitan, jer od toga možete dobiti novac, i možete imati bolje relacije s nekim narodom ako voli ići u vašu državu, pa onda i s tom državom.

I kultura naroda je bitna - određuje šta im je bitno i za šta že glasati.

--------------------Stanovništvo------------------

Stanovništvo ima natalitet i mortalitet. Djeca se rađaju ako su životni uslovi dobri, i mnogo se rađa ako su životni uslovi loši. No, kad su životni uslovi izuzetni, onda se ponovo smanjuje natalitet. Mortalitet je visok kad je loše zdravstvo, školovanje, niske plaće, ...

Ako su vaši životni standardi bolji nego od vaših susjednih država, mnogi će imigrirati u vašu državu. No, to može biti i problem ako ne žele promjeniti kulturu. Ako su životnih standardi vaših susjeda viši nego od vaše države, onda će biti visoka emigracija.

Također ćete često dobijati šta ljudima smeta i šta žele. Sreća naroda je bitna, jer ako su nesretni oko nečega, povisuje se rizik za revoluciju.

Ljudi su i bitni jer rade u školama, fabrikama, vojnici su, ...

Radnici i glasaći su punoljetni ljudi. Možete i također staviti da radnici mogu biti maloljetnici, no to možete samo pod nekim ideologijama.

Gradovi i sela su bitni - sela proizvode hranu za gradove, a gradovi ostale stvari.
--------------------Diplomacija------------------

Možete( pa i morate) imati odnose s drugim državama. Trgovački ugovori, savezništva, ratovanje, koalicije, ...
--------------------Vojska------------------

Vojsku koristite za napad i odbranu.

Koliko vojnika imate zavisi od toga koliko je dobro raditi u vojsci, koliko je stanovništvo patriotsko, i koliko ima punoljetnih ljudi, i da li imate mobilizacije za vrijeme rata.

Za vojsku morate proizvoditi oružja za koja pravite od resursa. Što su kvalitetnija, to je bolje u rtau.

Također možete proizvoditi tenkove, helikopetere, avione, ... No ovo je sve skuplje. Resursi su bitni, kao i modernost.

Također i kapabilitet igra ulogu. Ako je dizajn loš, ili ima loše specifikacije oružja koji koriste vojnici, kakvi su tenkovi, onda je lošije za vojsku.

Oficire koristite da komandiraju vojsku na manjem nivou. Što su kvalitetniji, to imate ste bolji taktički u brobi.

-Ratovanje-

Prvobitna igre123.net strategija je velika strategija, pa je i ova - najbitnije je kretanje vojska.

Borbe se mogu dešavati između vojska, no uglavnom nisu ogromne borbe.

Također se mogu desiti i gurila borbe, pa kad okupirate naselja, morate držati vojnike tamo, ako ne želite da se oslobodi.

Opsade traju neko vrijeme, i bitne su ako želite napredovati u ratu. Tu dolazi i ratovanje u gradu, koje je drugačije od direktne borbe vojski. Bitno je napasti strateška mjesta kako bi opsada bila brža.

Teren je isto bitan za borbu, i ako je loš teren, teše je napadati, no lakše je braniti se.

---Ostale stvari---
Ciklično se ova igra igra. Prvo korisnik A, pa korisnik B, pa korisnik C, pa korisnik A, ... Jedna stranica je 6 mjeseci, tj. pola godine. Počinjemo u - sadašnjosti, 2017. godine.

Ako imate pitanje, pitajte me, ako želite biti whitelistovani, recite( u privatne poruke !!!)

Radnja teme je Mezopotamija i okolne države.
Države :
Irak
Kuvajt - Yoon-Seung-Yoon
Sirija
Kurdistan
Lebanon - Ja
Izrael( Palestina nije tu, ali je 80 % revolucionarna prijetnja)

Zahvaljujem se i Yoon-Seung-Yoon što je zajedno samnom radio na ovoj temi.
I najbitnije od svega - zabavite se !
02. listopad 2017
Đeco, ovo zadnje zanemarite, Agubh se ipak predomislio o tome da sam pomogao .
Također treba 4-5 korisnika da počne igra, tako da ova tema će proraditi isto kao i kad ja budem imao talent za likovni .
02. listopad 2017
BPR
BPR
prevedeno :
yoon se naljutio što ne počinje igra odmah
02. listopad 2017
BPR
BPR
no, ok, pošto yoon ne igra, sad mogu smanjiti broj država.
isključivo će u igri biti regija mezopotamije.
znači :
irak
sirija
kurdistan
kuvajt

biti ću ja irak
02. listopad 2017
BPR
BPR
yoon igra kao kuvajt
02. listopad 2017
BPR
BPR
Mateo whitelistovan.
02. listopad 2017
Adam Damjanović
Adam Damjanović
Ne boli me.
Nisam ja nego moj prijatelj.
02. listopad 2017
Povlačim se sa teme, zbog cikličnog em... kako se to zove cikličnog sustava?
02. listopad 2017
ako želiš poslati poruku u tu temu, učlani se ili prijavi
Unesi link na sliku
Primjer: http://www.stranica.com/slika.jpg