Forum
Dobrodošli na moju temu:
"Modernistička Strategija-Početak-1.g"
Osnovne stvari za početak, kako bi shvatili:
-Nema nikakvih nacija u ovom datumu 1.g. , kako bi krenuli doslovno od početka
-1.g. je stavljena više kao tehnološki datum, kako bi se mogli orijentirati po datumu oko tehnologije
Dakle krećete sami s nacijama.
Ja kao administrator ću pisati o ostalim događajima u svijetu, ratovima i sl.
Prvo oko nekih mehanika i sl.
-Mjesto događaja i sl. je cijeli svijet
-Morate se brinuti oko svega, vjere u narodu, same vjere, zdravlja naroda i ostalih bitnih stvari koje variraju
-Morate odrediti državno uređenje: republika,carstvo,kraljevstvo,kneževina itd.
Onda kako se igra:
-prijavite se
-krećete sa svojim narodom polako
-osnivate naciju ako hoćete
-održavate razvijate naciju
i onda odlučujete sami šta ćete dalje.
Pravila osnovna:
1. Nema goddmoda, znači ne možete raditi šta hoćete, doslovno prevedeno nema glumljenja Boga
2. Nema vrijeđanja ostalih članova, automatski se dobija ban
3. Ne možete raditi gluposti, npr. Osnivam naciju koja će se zvati Kur**boljševik
Ovo su tri osnovna pravila, ostala valjda i sama znate.
Dakle možete raditi ne šta hoćete, već ono što treba za vašu naciju,narod.
Uglavnom ovo su osnovne stvari.
Rekao sam većinu toga.
Kako biste se prijavili potrebno je sljedeće napisati:
Područje naroda(gdje se nalazi) :
I nakon toga narod je u vašim rukama.
Ugodno se zabavite.
-Littl3 Cobra
09. prosinac 2017
BubaAgubh
BubaAgubh
Područje naroda(gdje se nalazi) : Ušće rijeke Šat el Arab, Perzijski zalijev
09. prosinac 2017
Područje naroda: http://prntscr.com/hlc1hp Uz Istok centralnog toka rijeke Tise
09. prosinac 2017
*promjena*
Područje naroda: Grčka regija Makedonija
(Zaboravio sam reći, morate imati minimalno 5 komentara)
10. prosinac 2017
BubaAgubh
BubaAgubh
Skupina od 17 ljudi se naselila ušću Šat el Araba, i odlučili su da je to dobro mjesto da se smjeste. Na svom putu su našli mnogo ruševina, zaboravljenih stvari, kao da je svako umro. No počinju graditi svoja prva skrovišta od blata. Nekoliko ovci su pripitomljene. Broje ih jednostavnim crticama.
10. prosinac 2017
http://prntscr.com/hlhsg6 ovdje je točno područje.
Narod znan Makedos se smjestio u Solunskom Zaljevu.
Nakon što su smjestili u sjevernom djelu zaljeva, krenuli se svađati oko toga tko bi trebao voditi narod.
Nakon toga je jedan čovijek zvan Pilipos izašao i rekao: "Prestanite se svađati, bolje da krenemo raditi, uzmimo stvar u naše ruke i krenimo učiniti naš narod izabranim narodom."
Piliposa su izabrali za vođu naroda.
Pilipos će povesti narod u pobjede!
10. prosinac 2017
Novosti oko ostalih dijelova svijeta:
-Na Sjeveru Europe na Skandinavskom poluotoku oko područja današnjeg Osla, vojska Norska je porazila vojsku Scanokka, a vođu Scanokka su zarobili i učinili robom vođe Norska, Halfolda.
-Velikim dijelom zapadne Skandinavije je proširena tzv. Nordee Religija, mnogoboštvo koje je uzrok ratova i borbi jer gotovo svaki narod misli da je narod nekog boga iz Nordee Religije
-Više civilizacija napreduje u području Mezopotamije, najviše se ističe Sirak civilizacija čija su obilježja slična kao obilježja današnjih Bedouina
-Na Indokineskom poluotoku uz ušće rijeke Mekong proglašena je nacija Viemai
10. prosinac 2017
BubaAgubh
BubaAgubh
Počinjemo pecati u Perzijskom zalijevu. Napravili smo veliku vatru u sredini naselja, koju ćemo koristiti za prženje. Dobili smo prvo mlijeko od ovci.

Ubrzo nas napada 50 nomada ! Niko iz naselja ovo nije očekivao. Borimo se čime možemo, i koristimo štapove za pecanje i kamenje da se branimo. Na kraju bitke smo ubili 8 nomada, a ostali su pobjegli. Izgubili smo jednu ovcu i tri osobe, kao i jednu nastambu od blata. Nomade koje smo ubili pržimo na vatri.
10. prosinac 2017
Makedos narod sa Piliposom kao glavnim, je odlučio početi razvijati područje u kojem su nastanjeni.
Krenuli su sječi drva i početi raditi kolibe, a na svakoj je izrezbaren znak kojim se određuje čija je ovo koliba.
Pilipos promatrajući narod sa svoijm prijateljem Anastosom je rekao:
"Ovaj narod će jednog dana vladati svim ovim područjem kojim vidiš, pa čak i dalje. Anastose, kada ja umrem, ti ćeš biti vođa ovog naroda."
Kako je naselje raslo, ono je i nazvano po prvom vođi ove civilizacije, Piliponiki.
U narodu je počeo rast strah kako će neko napasti narod.
No, Anastos i Pilipos su ih ohrabrili time da će se početi izrađivati oružja.
10. prosinac 2017
Izrađeno je više sjekira i krampova kako bi se koristili za sječu drva odnosno kopanje i za obranu i napad.
Krenulo je veće iskorištavanje ruda i ostalih stvari.
Jedan stariji čovijek je pitao Piliposa:
"Dragi vođo, kako smo mi stvoreni, kako su stvoreni naši predci?"
Pilipos je rekao:
"Ja,ja jednostavno ne znam, to je komplicirano, no ja vjerujem da je sve došlo određenim procesom."
Rekao je kako ne vjeruje u ikakvog Boga, da je to jednostavno praznovjerje.
Također je dopustio da vjeruju u šta hoće narod, ali da to ne promovira javno bez njegovog dopuštenja.
Pilipos je odlučio proglasiti Piliponiki, vrhovnim gradom Makedosa i da svatko tko se suprostavi narodu će biti ubijen.
Pozvao je narod da se naoruža jer ima loš predosjećaj.
10. prosinac 2017
Grupa od više desetak ljudi, oko 30 njih je prolazila kraj Piliponikija i počela bacati kamenje na Piliponiki.
Pilipos i Anastos su pokupili 20 ljudi i sa sjekirama krenuli napadati tu grupu nazvani "Barbaros".
Ubili su 18 njih dok su ostali pobjegli.
Spalili smo tijela tih Barbarosa i zakopali u zemlju.
Nadamo se da će ih pojesti Majka Zemlja.
Ovo je bio prvi napad na suverenitet naroda Makedos i povodom toga osnovano je tzv. "Obrambena Armija-OA".
Također povodom zaštite baštine Makedosa, objavljene su osnove jezika Makedosa, jezik se zove "Makedski Jezik".
Ovime je počelo "Zlatno Doba Makedosa", razvija se nacionalna svjest a i sama znanost.
10. prosinac 2017
Pilipos je okupio 20 ljudi koji su branili Piliponiki i napali Barbarose, u Obrambenu Armiju koja će služiti za obranu. Za vođu te Armije je izabrao Anastosa.
Anastos se zakleo da će braniti Piliponiki, ma što god se desilo.
Također izrađena je tzv. "Soba Učenja" ili na Makedskom "Efkadus Domato".
U njoj jednostavno sjednete, i razmišljate.
Ona služi kako bi s čovijek koncentrirao na unutrašnjost sebe i na svoje postupke.
10. prosinac 2017
Jedan čovijek je izašao iz Sobe Učenja, došao kod Piliposa i rekao:
"Vođo moj, oprostite što oduzimam vaš dragocjeni trenutak, no imam revolucionarnu ideju! Mogli bi napraviti nastambu gdje bi mlađi učili od učenih ljudi. Time bi proširili znanje naroda, i postali bi najjača sila!"
Pilipos je prihvatio tu ideju i kada je pitao čovijeka kako se zove on je rekao:
"Ja nemam ime."
Pilipos mu je dao ime Teos. Počela je gradnja te nastambe koja će biti kao prva verzija današnje škole. Nastamba će se zvati Scholio(čita se Ska(o)lio). Biti će nazvana po Teosu:
"Teos tis Scholio"-"Teosova Škola".
On će biti jedan od predavača.
Mnogi smatraju ovo vrhuncom Zlatnog Doba Makedosa i da je pitanje da li će moći još revolucionarniji biti.
10. prosinac 2017
BubaAgubh
BubaAgubh
Naš narod sad ima 20 stanovnika. Čovjek po imenu Dev iz našeg naroda je dobio ideju da počnemo cijepati drvo i kopati kamenje. Nakon dužeg rada, obnavljamo kuće. Prva kuća od kamena i s drvenim krovom je napravljena. Ali on kaže da nije završio, i da ima još ideja. Pecanje dobro nastavlja, i ljudi počinju jesti ribu.
Što se tiče onih isprženih nomada, počinjemo ih nositi kao šešire.
10. prosinac 2017
Našli smo na nekom drvetu jabuku, i prozvali smo je u narodu "Plod Drveta" ili na Makedskom "Orsos Varsus".
Počeli smo je jesti, i to nam je primarna hrana sa stabla.
Pronašli smo mi neko malo jezerce i nazvali ga "Macadai Vatorai".
Makedska Voda.
Iz nje smo počeli piti, a i došli smo na ideju da pecamo u moru.
Počeli smo pecat kako bi dobivali hranu.
U Teosovoj Školi je bilo i starijih ljudi a jedan od njih Candros je došao na ideju da izgradimo brod.
Počeli smo ga graditi.
10. prosinac 2017
BubaAgubh
BubaAgubh
Dev uz pomoć još nekoliko ljudi je napravio čamac od drveta. Ljudi počinju ploviti u Perzijskom zalijevu. Dev je također dobio ideju da napravi instrumente u koje se udara i puše. Napravio je kompoziciju " Pjesma mora" :
https://onlinesequencer.net/679205

Napravljen je veliki toranj na čijem vrhu je vatra, da bi brodovi znali gdje je dom. Pored toga je izgrađena i luka od kamena, s drvenim mostom blizu površine mora. Pravi se i građevina u kojem se izučavaju brodovi i moreplovstvo.
10. prosinac 2017
Područje naroda(gdje se nalazi) : jug Istre(današnja Pula)
http://prntscr.com/hlitg4 točno područje
10. prosinac 2017
Narod je za vođu izabrao nekog Jurosa jer je on najbolji lovac u plemenu.On je shvatio da u moru ima mnogo riba.Našli su štapove i pokušali uloviti ribe.Nakon par minuta pleme je shvatilo da tako ne mogu uloviti ribe.Juros pokušava nešto smisliti kako bi imali ribe.Do tada je rekao da pleme nađe neko voće za jesti u okolici.
10. prosinac 2017
Umro je Pilipos.
Pronađen je mrtav u svojoj sobi, umro je prirodnom smrću.
Novi vođa Makedosa je Anastos.
Anastos je rekao:
"Molim vas sve, prihvatite moju vlast. Ja ću nastaviti ono što je započeo veliki vođa Pilipos, nastaviti ću njegovim putevima, njegov duh još je živ. Ne brinite se, Barbarosi i ostali divljaci neće nam stati na put."
Anastosov bivši prijatelj Tef je rekao:
"Zašto još nemamo vlastito područje, negdje gdje se vidi na karti da je to naše?!"
10. prosinac 2017
Vijesti iz svijeta:
-Sirak civilizacija proglasila svoju državu "Sirak"
-Norsk se podijelio na dva dijela:
Norsk i Norvs
-Uz rijeku Dunav gdje se nalazi današnji Vukovar se pojavila civilizacija Karvar, bave se uglavnom ribarenjem
-Umro Raž I. prvi Car Dekanije, a Dekanija(na prostoru Dekanske Visoravani u Indiji) se podijelila na manje nacije
-Nordee religija sve jača na Skandinavskom poluotoku
-Viemai civilzacija usavršila plovidbu Mekongom
10. prosinac 2017
Pronašli smo šumu i nazvali je Jurosova šuma.U njoj ima kamenja.Jedan čovjek iz plemena,Tir,rekao je Jurosu da od drva mogu napraviti manje kuće.Jurosu se ideja svidjela.Imenovao je Tira svojim nasljednikom.Počinjemo kopati rupe u zemlji u blizini šume.Na njih će staviti drva kako krovove.Nazivamo to zemunice jer su u zemlji.
10. prosinac 2017
Anastos je odlučio odabrati 7 najmudrijih ljudi i njega, okupiti u jednu instituciju koja će se zvati "Sanatus".
Tu će se odlučivati oko novih projekata, planova itd.
Na prvom sastanku je odlučeno kombinirati obrambenu armiju sa sigurnosnom jedinicom u tzv. "Aramos tis Makedos" Armija Makedska.
Ona služi za obranu i za napad.
Kako je Makedos Civilzacija postala naučena civilizacija i već ima strukturu unutrašnju usavršenu, približava se vrijeme gdje će na karti biti zapečaćeno mjesto gdje piše "Makedska Nacija".
10. prosinac 2017
Napravilo smo jednu zemunicu.Juros je rekao:
"Ovo je velik napredak za sve nas!Ako ovako nastavimo,može napraviti čuda!Možemo početi živjeti,a ne samo preživljavati!"
Juros je i smislio neku vrstu koplja,tj. naoštreni štap.Služi za ribolov.
10. prosinac 2017
Anastos je u jecanju rekao u Sanatusu:
"Ljudi gubimo snagu, Pilipos je bio u pravu kada mi je rekao da je on prvi i zadnji pravi vladar.Rekao je i da zna da je mene izabrao, jer zna da ću ja možda uspjeti zaustaviti katastrofu."
Rekao je kako se mora narod spremiti na napade i obrane.
Sklopio je sa Tefom dogovor da će Tef morat prihvatiti Anastosovu vlast, a Anastos će morati proglasiti kneževinu.
10. prosinac 2017
Anastos je proglasio pred Makedos civilizacijom Kneževinu Makedos.
Sebe je proglasio prvim knezom i rekao:
"Sudbina je odabrala ovo, bojim se da nam je blizu nestanak."
Armija Makedska je u maršu kroz Piliponiki marširala uzvikom "Za Kneza i Narod".
Barbarosi postaje opći naziv za nepoznanike.
Inače neki ljudi iz Piliponikija su prijavili da su čuli uzvike poput "Haraaa","Koooorattoooo".
10. prosinac 2017
Jedan član plemena se zove Jirij.On je odlučio napraviti pjesmu za pleme.
Pjesma se zove "Zove me majka".Tekst 1. kitice:

"Iz daljine čekam tvoje pismo
Zagrljaje tvoje
I u pismu makar dio sreće
Koju nekad sanjasmo nas dvoje
Koju nekad sanjasmo nas dvoje"

Pjesma je proglašena himnom plemena.
Juros je osnovao "Vijeće Velikih" u kojemu su on(vođa),Tir(upravitelj gradova),Jirij(veliki pjesnik) i Lovr(general Armije Histijana,koja je upravo osnovana).
10. prosinac 2017
Od 3 nomada smo kupili 5 koza-Koštale su nas 20 riba svaka,tj. 100 riba.To je bilo mnogo ribe,ali sad imamo mlijeko,meso i kožu.
U noći su nas napali pirati na malim brodu.Bilo ih je četvore.Jedna je bila i žena.Uspjeli smo pobiti sva 3 pirata bez gubitaka.Žena se zove Nerija.Ona je zarobljena i postala druga žena vođe Jurosa.
10. prosinac 2017
Izgradili smo brod.
On će služiti za ribarenje i za putovanje.
Nazvali smo ga "Makedos Sarapos "TEOS""-"Makedski Brod "TEOS"".
Nazvan je po Teos-u glavnom mozgu ideje škole.
Također nasukalo se par daska drva na obalu kod Piliponikija.
Na njima je bio izrezbaren znak valova i na njemu krug sa znakom x unutra.
10. prosinac 2017
Jedan seljak je shvatio da možemo saditi pšenicu u blizini sela.Odlučili smo napraviti malo zajedničko polje u blizini "grada" kojem smo nazvali Pola.Taj "grad" je zapravo samo 50 zemunica u kojima zajedno živi 120 ljudi.U polu ćemo saditi samo pšenicu trenutno.
Tir je u Vijeću Velikih rekao da ljudi više ne mogu živjeti u rupama u zemlji.Odlučili smo izgraditi kolibe od drva.Također,gradimo i kameni hram.
10. prosinac 2017
Tir je također predložio da naprave brod sličan onome od pirata kojeg smo nažalost spalili.Vođi se svidio predlog.Počinjemo da gradimo takav sličan brod.Jedina razlika je što će biti mnogo veći i na vesla.U njega bi moglo stati 15 ljudi.Za normalnu brzinu treba 10 veslača.
10. prosinac 2017
ako želiš poslati poruku u tu temu, učlani se ili prijavi
Unesi link na sliku
Primjer: http://www.stranica.com/slika.jpg