lektire za prepisanciju!!!!!

• izivkov
    izivkov
    27. listopad 2012 14:32
    ima li netko Šaljive narodne priče-Zlatko Krilić idem u 5 razred i uopće nismo dobili dnevnik čitanja priča i ne znam kako bi započeo svaku priču šta sve treba molim pomoć hitno mi je
  • Ismail Prince
    Ismail Prince
    27. listopad 2012 17:27
    Zdravo admineee pomazi molim te pomozi mi do ponedjeljka ne budem li imo lektiru dobicu 1 .Inace prolazim 5 .pomozi mi ako mozes do sutra mi napisi Nura BAzdur Hubijar RUZA 2 dio ili Jazavac Pred Sudom Petar kocic sta god zelis napisi samo me spasi
  • Anita Petrina
    Anita Petrina
    28. listopad 2012 12:15
    Moze li fabula za zagrebacku pricu?? Molim vas!!!!
  • Fedzad Alijagic
    Fedzad Alijagic
    28. listopad 2012 14:34
    hocel bit ista od te price sutra je lektira
  • hajdukovac320
    hajdukovac320
    28. listopad 2012 17:20
    koko u parizu
  • Lepopon
    Lepopon
    30. listopad 2012 09:25
    Treba mi biljeske tijekom citanja od bratc jaglenac i sestrica rutvica za danas mi je plisss
  • Lepopon
    Lepopon
    30. listopad 2012 09:27
    netko
  • IvanaBuu
    IvanaBuu
    30. listopad 2012 19:56
    Može neko odg na pitanja za lektiru veli jože.?
    plis?
    koji su sve mali ljudi uspjeli pokoriti divove ? ispiši njihova imena.
    tenks
  • nevena.c123
    nevena.c123
    30. listopad 2012 20:17
    Zna neko da preprica Gorski vjenac?
  • PAJOMINATOR
    PAJOMINATOR
    30. listopad 2012 21:30
    trebam mali ratni dnevnik pliiiiiiiiiiiiiizzzzzzzz neko
  • Nadir Dulic
    Nadir Dulic
    02. studeni 2012 13:49
    Magarece godine plzz treba mi za ponedjeljak!
  • cool and ...
    cool and ...
    02. studeni 2012 14:04
    hvala vam puno
  • Verkica xD
    Verkica xD
    02. studeni 2012 16:55
    miro gavran sretni dani
  • Angela Kiss
    Angela Kiss
    03. studeni 2012 15:03
    Treba mi lektira za sutra gromovo Đule i prica dobri moj hođa molim vas ako moze da mi naoisete treba mi odmaaa :** <3 )
  • Angela Kiss
    Angela Kiss
    03. studeni 2012 15:10
    treba mi kompozicija djela i kratki sadrzaj molim vasss :??
    :'(
  • Gabriel 1965
    Gabriel 1965
    03. studeni 2012 16:32
    koko i duhovi
  • HRVAT CRO
    HRVAT CRO
    03. studeni 2012 17:34
    ČUDOVITE ZGODE ŠEGRTA HLEPIĆA
  • HRVAT CRO
    HRVAT CRO
    03. studeni 2012 17:35
    ĆUDOVITE ZGODE ŠEGRTA HLEPIČA
  • Nadir Dulic
    Nadir Dulic
    03. studeni 2012 17:59
  • HRVAT CRO
    HRVAT CRO
    03. studeni 2012 20:06
    ok
  • Domagoj doma
    Domagoj doma
    03. studeni 2012 20:26
    Ej može Emil i detektivi
  • messi!!!
    messi!!!
    03. studeni 2012 21:25
    uzbuna na zelenom vrhu
  • Domagoj doma
    Domagoj doma
    04. studeni 2012 09:37
    može lektira zagonektni dječak...<3.
  • azur.imsirovic
    azur.imsirovic
    04. studeni 2012 11:11
    skender kulenovic gromovo djule

treba mi prica "moj brat","rodio se poslije rodjenja","šarenka","gromovo djule" i to je to ))
  • azur.imsirovic
    azur.imsirovic
    04. studeni 2012 11:15
    odmaaaaa
    ak MOZE
  • Ante Balov
    Ante Balov
    04. studeni 2012 15:00
    kako je tata osvojio mamu plizzzzzzzzzzz
  • nadja.mraovic
    nadja.mraovic
    04. studeni 2012 15:15
    Ribar Palunko i njegova žena,Ivana Brlić Mažuranić,ajdee hitnoo je brzo
  • Matej Albert
    Matej Albert
    04. studeni 2012 21:37
    sretni kraljević ideja djela i likovi(svi) za 05.11.2012
  • Matej Albert
    Matej Albert
    04. studeni 2012 21:42
    RIBAR PALUNKO I NJEGOVA ENARibar Palunko ivio je na pustom morskom kraju gdje je po cijele dane lovio ribe.Sve to je uloviopojeo bi za veeru pa mu je stoga dojadio njegov bijedan ivot.uo je da u svijetu ima bogatih upanakoji ive u raskoi i poelio da on postane bogat.Zarekao se da e tri dana sjedititi u unu na puini ida nee ribe loviti nadajui se da e mu taj zavjet pomoi.I tako je Palunko sjedio u svom unu ipostio.Trei dan u zoru iz mora se uzdigao srebrn un sa zlatnim veslima,a na njemu je stajala Zora-djevojka.Vidjevi da je tri dana uvao ivot njezinim ribama odluila je da i ona njemu uini dobrodjelo.Palunko ju je zamolio da mu pomogne izai iz bijede i pustog ivota.Zora-djevojka poslala ga jekui rekavi mu da e tamo nai sve to mu treba.Kad je Palunko stigao kui pred njega je izala sirotadjevojka koja nije imala nikog na svijetu te ga je zamolila da je oeni.Ribar Palunko nije znao touiniti.No poto se bojao da ne uini neto loe i tako otjera svoju sreu uzeo je sirotu zaenu.Sutradan ribar je ekao kakva e ga srea snai,ali sree nije bilo.Ribar je otiao loviti ribu,a enau planine brati lobodu.Kad su se naveer vratili kui zajedno su veerali.Nakon veere ena bi sjela uzPalunka i kratila mu vrijeme svojim priama.Palunko je tako tri godine sluao njezine prie izaboravljao na svoju bijedu,a zatim mu je odjednom sinuo zamisao da je njegova ena sigurno vila ida e mu uskoro pokazati put do bogatstva samo se treba jo malo strpiti.Prolazili su dani,mjeseci igodine,a u meuvremenu im se rodio sin kojeg su nazvali Vlatko mali,no osim toga nita se drugonije promijenilo. Kad mu je jedne veeri ena poela priati o bogatstvu Kralja Morskoga Palunkonije mogao ekati da mu oda tajnu vilinsku pa joj je naredio da ga ujutro odvede do Morskog kralja ilie je ubiti.Shvativi ena za to ju je mu smatrao objasnila mu je da ona nije vila ve obina enakoja je sa svojim priama eljela razonoditi mua.Na to je Palunko pobjesnio i zapovijedio eni daujutro poe s djetetom morskim alom s desne strane,a on e ii s lijeve i da se ne vraaju sve dok nenau put do Morskoga kralja.Ujutro uzme ena dijete te ode plaui kud joj je Palunkonaredio.Hodala tako tjedan pa dva sve dok se nije umorila i zaspala.Kad se probudila vidjela je danema njezinog sina.Od velike je tuge zanjemila.Vraila se kui,a sutradan se vratio Palunko bijesanto nije naao put do Morskoga kralja.Vidio je da mu nema sina i da mu je ena njema pa mu nemoe rei to se dogodilo.Od tada je ena dvorila mua u tiini,a kua im bijae pusta
  • Matej Albert
    Matej Albert
    04. studeni 2012 21:47
    Sanjario nekom lagodnom životu bez rada i truda, o sreći koju mu drugi donosi. Na početku priče više je vodio računa o svojoj nego porodičnoj sreći. Tek kad je tu sreću izgubio, shvatio je. Vrednost ovog lika je postala potpuna kad je rešio da se vrati pravom, stvarnom životu i porodici. Palunkova žena Ovaj lik je od početka do kraja bajke ostao obasjan svetlom dobrote, trpeljivosti, istrajnosti, skromnosti i vernosti. To je žena koja se hrabro bori za sreću i spas svoje porodice.

ako želiš poslati poruku u tu temu, učlani se ili prijavi

Unesi link na sliku
Primjer: http://www.rizzr.com/wp-content/uploads/2008/11/windows-seven-wallpaper-18.jpg