Forum
Democracy je government simulation game.Radi se o tome kako vodite državu,koliko se brinete o njoj itd.
Kada odaberete u kojoj naciji će biti vaša partija ili stranka,imati ćete oko 2 godine do prvih izbora otprilike.Prvo ćete imati prijavnicu za odabir osobnih podataka i državljanstva kao i područje gdje djeluje vaša stranka.
Krenete za početak sa nekim predizbornim kampanjama,gostovanjima na televiziji stvaranjem koalicija sa ostalim strankama.Ako član ove teme koji je npr.u Srbiji kao SDS pozove DS u koaliciju,ja cu odluciti ako DS da li prihvacam koaliciju.
Morate detaljno odabrati sta cete promijeniti zasto ste u koaliciji sa određenom strankom ili partijom.Također ja ću kontrolirati da li se građani žale npr.na zagadljivost zraka,medicinske probleme itd.
Ja ću biti također sudionik zbog formalnosti.
Morate i otplatiti ako je moguće dug,kroz određeno vrijeme,popraviti balans države itd.
Iako je ime igre Democracy ovdje se zove Vlast jer u temi vodite vlast itd.
To je zasada što se tiće naputaka.
Prije pravila i propisa napomenuti ću vas na:
-U igri nema vojske i sl. ali ovdje će biti,snositi ćete posljedice ako napadnete bez ikakve dozvole UN-a ili NATO-a inače ćete u svojoj državi doživiti veliki pad popularnosti
-ovdje možete birati svoju vladavinu,demokracija ili socijalizam
-Ovdje birate isto ko i u igri Predsjednik ili Predsjednik Vlade
-U igri odmah postajete predsjednikom,no ovdje niste,prvo osnivate svoju stranku,zatim ja ću odlučiti kada su izbori u zemlji u kojoj ste izabrali da ćete biti
-Ovo je čudno no,ako ste komunisti morati će biti višestranački izbori zbog formalnosti i konkurencije.
Pravila i propisi:
1.Nema goddmodanja primjeri: Na izborima imam 98% glasova(niste s nikim niti u koalicji,niti nemate neku potporu)
2.Svake godine ću ja uraditi za svakog člana za njegovu državu statistiku koliko je popularan kao političar i njegova stranka
3.Budite pristojni i pošteni.(nemojte psovati po mogućnosti,niti izraživati nepoštovanje prema drugima)
4.Možete birati biti predsjednik ili premijer.
5.U zavisnosti koje zemlju ste izabrali vi ćete imati zadnju riječ.Primjerice ako ste u Velikoj Britaniji,predsjednika nema već kraljice koja vam daje mandat za sastavljanje većine itd.
6.Ako ste u zemljama poput SAD-a tamo će vam biti predsjednik najveći položaj.
7.Kad smo već kod SAD-a,tamo vam je najteže se probiti.Jer tamo su vodeći Republikanci i Demokrati,tako da ćete na prva dva do šest izbora imati relativno malo glasova u zavisnosti od vaše popularnosti i obećanja.
8.Možete prisustovati nekim nogometnim utakmicama,olimpijskim igrama kako bi stekli malu popularnost
9.Odaberite mjesto gdje će biti sjedište ili sastanci.
10.Zabavite se
Prijavnica:
Ime:
Prezime:
Dob:
Stranka:
Sjedište(koji grad i ulica):
To bi bilo to.
24. rujan 2017
BPR
BPR
Ime: Gorčin
Prezime: Bojić
Dob: 24
Stranka: Bošnjaninski Pokret( BP)
Sjedište(koji grad i ulica): Obala Kulina Bana 5, Sarajevo
24. rujan 2017
Ime: Jozo
Prezime: Horvat
Dob: 38
Stranka: Samo Hrvatska!-SH
Sjedište: Zagreb,Ulica Kneza Branimira 49
24. rujan 2017
Na prvoj sjednici SH, je registrirano 150 članova.
Kritizirano je trenutno stanje pogotovo vlada Andreja Plenkovića.
Također je najavio da treba oštrije pristupiti Sloveniji.
24. rujan 2017
BPR
BPR
BP poziva članove. BPov stav je bosanski nacionalizam, izolacionizam, demokracija i anti-korupcija( ukratko).
24. rujan 2017
SH-u se pridužilo 200 članova.
Najavljena je snažna kampanja za 2020 predsjedničke izbore i ako se dese prijevremeni izbori ili sl.
24. rujan 2017
BPR
BPR
U BP ulazi 300 članova. BP održava prvi javni govor - govori da se bosanski narod mora probuditi i boriti za svoju državu Bosnu, i da se ne smiju dijeliti na načinu " hrvati / srbi / bošnjaci". Također obećava demokraciju, smanjenje korupcije, briga za Bosnu, i općenito poboljšanje države i nacije kao i oživljavanje ponosa.
24. rujan 2017
U gostovanju u Nedjeljom u 2 Jozo Horvat najavio da će SH postati odlučujuća stranka u Saboru i najavio ukidanje HRT pretplate.
24. rujan 2017
SH ima 750 članova.
Najveća popularnost je u Pazinu i Ogulinu.
U Pazinu smo treći izbor građana a u Ogulinu 4. poslije SDP-a,HDZ-a i HNS-a.
Najavljujemo poboljšanje standarda življenj.
24. rujan 2017
BPR
BPR
Gorčin Bojić kritizira sve popularne partije u bosni - " isti vam je cilj - krađa novca, samo ste drugačiji u tome šta govorite narodu". BP i počinje praviti postere i lijepiti ih širom Sarajeva " Narod bošnjaninski se bori hiljadu godina i najgore stvari je preživio - izborit ćemo se i protiv trenutnog stanja".
24. rujan 2017
Raskol u SDP-u.
Podijeljen je na SDP sa Bernardićem i na Stranku Socijaldemokratskog Buđenja SSDB gdje je predsjednik Peđa Grbin.
Jozo Horvat rekao da je ovo bilo neizbježno jer je Bernardić neobrazovan čovijek koji ne zna voditi stranku.
SSDB najavio boljom verzijom SDP-a a još jačom u korupciji.
24. rujan 2017
Počinje lijepljenje plakata u Zagrebu, Rijeci i Osijeku.
Na njoj su slike iz rata i ispod piše:
"Da li ste se borili za ovo stanje? Samo Hrvatska!"
24. rujan 2017
BPR
BPR
Gorčin Bojić također govori narodu da ne može samo čekati i jadikovati o tome kako je stanje loše - " shvatiti da je stanje loše je samo prvi korak, nešto se mora i poduzeti".
24. rujan 2017
Istraživanja pokazuju da u Hrvatskoj:
Ljudi preferiraju:
52.3% HDZ
12.2% SDP
11.5% SSDB
10% Živi Zid
5% HNS
5% GLAS
3.5% MOST
2% IDS
0.5%-Ostale stranke Izdvaja se PGS,HDSSB,SH itd.
24. rujan 2017
BPR
BPR
BP donira 20 000 KM ljudima u siromaštvu u općini Centar. Također neki od ljudi u BPu otvaraju lanac trgovina bosanskih suvenira - prvi izgrađen.
24. rujan 2017
Jozo Horvat rekao:
"Narod mora skužiti da HDZ samo krade, kao i ostale stranke, Vlada mora pasti, inače ćemo postati najgora zemlja na Svijetu,u Europi blago rečeno jesmo."
24. rujan 2017
Ministar Zdravstva Kujundžić najavio povećanje cijena operacija i lijekova.
Također najavljeno povećanje cijena struje i vode.
SH najavio masovn proteste po zemlji.
24. rujan 2017
SH poziva manjinske stranke i HNS da izađu iz Vlade jer su marionete HDZ-a.
Također rekao je da HNS i GLAS su ista stvar samo što su jdni protiv HDZ-a jedni ZA.
24. rujan 2017
KRIZA U VLADI!
Milorad Pupovac i SDSS odbijaju biti sa HDZ-om i prelaze u opoziciju.
Također Štromar se povukao zbog "diskriminacije HNS-ovaca."
24. rujan 2017
Novi izbori!
Stvorene su i prve koalicije.
HNS koalira sa MOST-om i SSDB-om u Koaliciju Naroda i Slobode.
SH samostalno nastupa.
24. rujan 2017
Adam Damjanović
Adam Damjanović
Lažeš
Ja vidio da nema izbora.
24. rujan 2017
Održan govor u Pazinu pod sloganom "Nova Hrvatska-Samo Hrvatska!"
24. rujan 2017
Horvat Jozo javno podržao Die Linke.
AfD kaže da imaju dobar program ali su nacisti a za CDU/CSU tvrdi da su još gori nacisti, i da su oni krivi za preporuke Sanadera i HDZ-a Hrvatskoj 2007.
25. rujan 2017
Na pitanje šta misli o partizanima i Titu,Horvat je rekao:
"Vi ne shvaćate, iako smo mi nacionalisti mi nismo radikalni niti neki ekstremisti. Tito je ličnost 20.stoljeća. Nismo mi ni fašisti. Mi smo za oživljavanje ponosa Hrvatske mi smo ljevica otprilike Demokratski Socijalizam."
25. rujan 2017
Koalicije i stranke pred izbore:
Koalicija Naroda i Slobode- HNS,MOST i SSDB
Koalicija Domoljuba- HDZ,HSP,HKS,HSLS,HDSSB, BM 365 i podržani od strane nezavisnih
Ujedinjeni Socijaldemokrati i Liberali- SDP, Socijaldemokratska Stranka(SDS), HSS, GLAS,HSU
Regionalna Koalicija- IDS,PGS,Lista Istarskih Demokrata, Autonomna Istra, Zeleni
Manjinska Koalicija- SDSS,UNH(Udruga Nijemaca Hrvatske), Lista Kajtazi,
Koalicija Hrvatske Promjene- Promijenimo Hrvatsku i Nezavisni za Hrvatsku
Koalicija Nacionalnog Buđenja- Samo Hrvatska! i Nova Hrvatska
25. rujan 2017
Ankete: 91
Koalicija Domoljuba- 49%
Koalicija Naroda i Slobode- 20%
Ujedinjeni Socijaldemokrati i Liberali- 11%
Manjinska Koalicija- 4%
Regionalna Koalicija-7%
Koalicija Hrvatske Promjene- 7%
Koalicija Nacionalnog Buđenja- 1%
Ostali-1% poput svih HSP-a i BUZ-a.
25. rujan 2017
U govoru u Pazinu!
"Možda nećemo biti najbolja stranka,ali ćemo promijeniti hrvatsku!ZA HRVATSKU!"
25. rujan 2017
Izborna šutnja.
Uskoro rezultait.
25. rujan 2017
Koalicija Domoljuba -36%
Koalicija Naroda i Slobode -22%
Ujedinjeni Socijaldemokrati i Liberali-12%
Regionalna Koalicija- 7%
Koalicija Hrvatske Promjene-10%
Manjinska Koalicija-5%
Reformisti( Čačićevi )-5%
Za Grad i Pametno-2%
Koalicija Nacionalnog Buđenja - 1%
22,587 je imao glasova Koalicija Nacionalnog Buđenja.
To znači da će SAMO HRVATSKA imati 1 zastupnika u Saboru.
Veliko slavlje u taboru Koalicije Nacionalnog Buđenja.
Jozo Horvat izjavio:
"Ovo je prvi korak prema nacionalnom buđenju Hrvatske,HAJMO!
Također Koalicija Hrvatske Promjene je i ŽZ bio unutar nje.
25. rujan 2017
Koalicija Hrvatske Promjene i Reformisti sa HDZ-om sastavili vladu.
Znači da imaju 51%.
No sa njima su pokupili i Za Grad i Pametno koji podržavaju vladu ali nisu u vladi tako da imaju 53% vlade.
Ovime je premijer ostao Plenković, potpredsjednik je Radimir Čačić a Predsjednik Sabora je postao Dragan Vulin iz HDSSB-a a potpredsjednik Furio Radin.
25. rujan 2017
ako želiš poslati poruku u tu temu, učlani se ili prijavi
Unesi link na sliku
Primjer: http://www.stranica.com/slika.jpg