Forum
Pozdrav.
Kreativni uvod.
Ok,ok idemo na stvar.
Vratio sam se,i potaknut rimskim uspjesima u punskim ratovima i mudrošću Gaja Julija Cezara i braće Grakho odlučio sam da napravim ovu strategiju.
509.g.Pr.Kr je i Rimska Republika je osnovana zauzima tek Rim i okolicu i dio Sicilije(izmišljeno).
Vi imate državu,carstvo,republiku ili bilošto KRAĆE državu u kojoj stanujete i vi ste tek došli na vlast veoma neopopularni a izabrani ste srećom jer ste dobili broj na srećki koji je odlučivao cara.Dolazite iz obitelji koja nije toliko popularna i bogata.
Kada umrete možete igrati kao potomak i to.
BTW Mrzim hrvatski.
Prijava
Ime:
Prezime:
Dob:
Država(može biti izmišljena,postojeća):
Područje države:
To je to.
10. travanj 2017
Ime: Francis Antoine
Prezime: Leaux
Dob: 28
Država: Galska Republika
Područje države: Sjever Italije točnije http://prntscr.com/eupdqv
Pošto ima titulu predsjednika puno je Francis Antoine Leaux Fales Galen-Francis Antoine Leaux Vladar Galski
10. travanj 2017
Francis odmah čim je na vlasti osniva:
Senat,Narodnu Skupštinu,vojsku.
Društvo je trenutno nepodijeljeno osim što su neki bogatiji neki manje.
Od popularnijih političara ili utjecajnijih ljudi su još:
Marco Meaux,Kleo Patrolle,Octon Laprecon,Jacqeus Ogrando,Leo Maximillien
Osnivaju se prve stranke tj.jedine dvije zasada:
Sajaccio-Zalažu se za demokraciju veći udio građana u odlučivanju i politici
Mesaux-Zalažu se za manji udio građana,veće zasluge za veleposjednike
Trenutno od 6 najutjecanijih Meauxa,Patrollea,Laprecona,Leauxa,Ograna i Maximilliena su podijeljeni na;
Meaux,Ogrando su na strani Mesauxa i postali su glavni tamo
Patrolle,Maxmillen su na strani Sajaccia i tamo su glavni.
Još Laprecon i Leaux moraju odlučiti gdje će.
Leaux sam ja vladar države
10. travanj 2017
Leaux je ošo u Sajaccio i sa Patrolleom i Maximillienom osnovao "Demox Treumva"-Demokratski(Pučki) Trijumvirat.
Laprecon je u Mesaux i sa Ograndeom i Meauxom osnovao "Grat Arestocrai Treti"-Velika Aristokratska Trojka

Trenutno veću popularnost ima Sajaccio jer su oni su za građane a Mesaux ima potpuru aristokrata i bogataša.
10. travanj 2017
Na prvim izborima za gradonačelnika Galograda izabran je sin Maximilleonv Ponat Maximillien.
Sajaccio dobija sve veću potporu.
10. travanj 2017
Odrzat ce se prvi izbori za vecinu u senatu narodnoj skupstini itd.
10. travanj 2017
PRVI IZBORI
Rezultati nakon 1/3 vremena za glasanje
Sajaccio: 53%
Mesaux: 47%
10. travanj 2017
Ograndeova kampanja u Alpskom Višegorju je dobila polet te je cijelo mijesto glasalo za Mesaux.
Sada su rezultait nakon 2/3 vremena ovaki.
Sajaccio: 51%
Mesaux: 49%
10. travanj 2017
Maximillieni(sin i otac) su odrzali govor iz gradske vjecnice cijelom gradu Galogradu.
Prisustovalo je oko 700 ljudi.
2.5/3 vremena za glasanje
Sajaccio: 53%
Mesaux: 47%
10. travanj 2017
u427638
u427638
Ime: Alborz Αλεξανδρος(Aleksandar)
Prezime: ////
Dob: -14 19
Država(može biti izmišljena,postojeća): Perzija Makedonija
Područje države: Tadašnji prostor Tadašnji prostor
10. travanj 2017
Izbori su gotovi:
Sajaccio: 57%
Mesaux: 43%
Sajaccio je osvojio većinu a za predsjednika države je izabran Francis Antoine Leaux a za predsjednika senata je Maximillen tj,punim imenom Alexis Maximillen a za generala vojske je izabran Francois Patrolle.
Ovo je prvi trijumvirat.
Rimska Republika se širi,a vojska nam je jako mala.
Odlučili smo se proširiti malo po nenaseljenom dijelu Alpa.
Trenutno smo odlučili spaliti neke sela na nenaseljenom dijelu ali smo našli neku spilju u kojoj su bili neki ljudi i oni su postali robovi.
Ima ih 27 i prodaju se na trznici.
10. travanj 2017
Dok je Maximillien drzao govor u Senatu usli su potplaceni Mesauxovi profesionalni ubojice i pokusali su ubiti Maximiliena.
Sta se desilo saznajte za nekoliko minuta sekundi stotinki
10. travanj 2017
Posto mi u Senatu imamo zastitnike ispred predsjednikovog stola misli se na Senatskog Predsjedika.Ti zaštitari su bili potplaceni da im pomognu ubiti Maximiliena.
Maximilien se bacio i ovi su ga promasili pa je poceo bjezati a ova vecina u senatu je osla pomoci Maximilienu koji je jedva trcao i uspili su slomiti zastitare i ubojice.Ova trojica iz Mesauxa zastitari i ubojice idu sutra na Galski Sud.
10. travanj 2017
Iza svega toga stajao je Ogrande koji je htjeo da dobije mjesto predsjednika Senata.
Onda njegov suradnik je bio Meaux koji je potplatio zastitare.
Laprecon nije u nicemu sudjelovo nije ni znao.
Ubojice i zastitari su dobili smrtnu kaznu.
Ogrande je dobio smrtnu,Meaux je dobio smrtnu a Laprecon je oslobodjen sumnji.
Laprecon se povukao iz politikek a Mesaux je preuzeo jedan od utjecajnijih u Senatskim odlukama Alex Carafell.
10. travanj 2017
u427638
u427638
( uvodni tekst 1 / ne znam)
Aleksandar, kao vladar Makedonije je za njenu nezavisnost. Njegova reputacija u stanovništvu je vrlo dobra, ali je perzijski car vrlo nezadovoljan.
10. travanj 2017
Carafell je odlucio ukinuti da bude troje u stranci.
Ima pomocnike naravno ali nema npr. jos dvojicu ko sto je Ogrande imao.
10. travanj 2017
u427638
u427638
( uvodni tekst 2 / ne znam)
Potrebom i željom, početkom njegove vladavine Aleksandar već sklapa mnoge ugovore s grčkim držvama, kao slobodu trgovanja i garanciju da se grčki brodovi neće uništiti ako prolaze kroz makedonsku vode. Perzijski car već počinje prijetiti. " Tvoja volja i moć, Aleksandre, je vrlo ograničena." u jednom pismu koje je doneseno nakon nekoliko dana od početka vladavine Aleksandra, govori Perzijski car : " To dolazi zaštitom perzijske vojske, naravno. Ne želite biti pod Perzijom ? To nije problem. Vaša odluka to nije. Vi ste pod upravom carstva. Iz ruku nećete tek tako pobjeći. Po potrebi, možemo već uništiti makedonsku teritoriju i ne dati vam ikakva prava. Aleksandre, pazi šta radiš. Ne plašim se uraditi ono što car i mora."
10. travanj 2017
Ovako je stanje u drzavi sto se tice reputacije trijumvirata.
Francis Antoine Leaux Fales Galen-Francis Antoine Leaux Vladar Galski
Popularnost(uziva potpru: 78% stanovnistva
Ocjena od 1 do 10 vladavina: 7.5-Nema nikakvih reformi pa to umanjuje ocjenu,ali je miran i stalozen
Sveukupna reputacija: Vrlo Dobra
Alexis Maximillien
Popularnost: 67% Stanovništva
Ocjena 1 do 10: 7-Da nema ostale dvojice on je sam beskorisan ali je opet pshicki odlican jer ga se ne da lagano omamiti
Sveukupna reputacija: Dobra
Francois Patrolle
Popularnost: 87% Stanovništva
Ocjena 1 do 10: 9-Potez sa robovima je odličan uziva ogromnu potporu
Sveukupna Reputacija: Odlična
Postoje glasine da Patrolle pokusava osvojiti glasace i onda napraviti napad na ostalu dvojicu i preuzeti totalnu vlast.
10. travanj 2017
Narod zeli saveznike a Francis Leaux je otkrio izvrsnu priliku.
Cujevsi za Makedoniju Francis šalje tajno pismo direktno Aleksandru:
"Aleksandre vladaru Makedonski,javljam ti se ja Francis Antoine Leaux Vladar Galski,čuo sam za tvoje svađe sa Perzijskim Carem,i mislim da je ovo savršena prilika da sklopimo ugovor o savezu jer moj narod trazi saveznike i nekoga kome se mozemo povjerovati ako prihvatite dobit cete 23 robova.To je to od mene.Pozdrav."
10. travanj 2017
Francis Leaux otkriva narodu da je poslao poruku vladaru Makedonije.
S time mu je popularnost porastla na 86% stanovnistva.
Patrolle,Maximillien i Leaux su dogovorili sastanak na temu "Stanje Trijumvirata"
10. travanj 2017
Na tom sastanku Patrolle je otkrio svoje zelje za stvaranjem posebnog tribuna koji ce odlucivati o tome ko ce biti predsjednik drzave koji ce birati izmedju trijumvirata.
Kada je Maximillien pitao zasto on je rekao; "Pa mozda neko od nas zasluzuje biti a neko ne zasluzuje" Na to se Leaux naljutio i napusti sobu a Patrolle smijeci se pocne gusiti Maximilliena,a tada Leaux uskoci sa kopljem i probode Patrollea.
10. travanj 2017
Leaux je otrkio narodu da je ubijen Patrolle zbog plana veleizdaje.
Za novog clana trijumvirata izabran je Jan Kartolette.
On je general vojske i bivsi suradnik Maximilliena.
10. travanj 2017
Par "novinara" je uslo u kucu od Laprecona i pitalo ga za misljenje o trijumviratu i dogadjajima.
On je rekao da nije siguran koliko je Kartolette pouzdan jer je izdao 9 veleposjednika i to bi moglo izazvati pomutnju u Senatu.
Rekao je da ce se vratiti u politiku da bi spasio vec propalu drzavu.
10. travanj 2017
Laprecon je bio u pravu Kartolette je bio pomutnja i u Senatu je izabrano da nece biti clan jer je nepouzdan i veleizadjnik.
Za trijumvirata tj.3 clana izabran je sa 100 posto glasova Laprecon.
10. travanj 2017
Sajaccio ima potporu 97% stanovnistva a Mesaux sa Carfellom ima 3%.
Carfell odlazi sa mjesta predsjednika Mesauxa i dobija novu trojku Mesaux koji mijenja ime u Tolattez.
Trojka je:
Iroen Falces,Hugo Sox i Marcis Polofin.
Predsjednik stranke je Hugo Sox
10. travanj 2017
Sa ovom trojkom im se vec popularnost povecava na 15%.
Sljedeci izbori za nacelnike i gradonacelnike je za mjesec dana a za 6 mjeseci za vlast.
Hugo pravi veliki govor u jedino GRADU koji je vecina Tolattez a to je Sasotes.
Tamo se cijelo stanovnistvo okupilo i vikalo u cijeli glas:
"Hugo polases Galen"-Hugo spasitelj Galski
10. travanj 2017
Popularnost im je vec na 39% ako tako nastave imat ce vecinu na izborima.
Trijumviratski govor u Galogradu je prošao loše.
Trenutna popularnost je 46% Tolattez a 54% Sajaccio.
10. travanj 2017
Galograd je dobio novog gradonacelnika a to je Hugo Sox.
Iroen Falces je postao Sasoteski gradonačelnik a Polofin je postao gradonačelnik u Alpskom Višegorju ili ti Alpen Opparisch.
4 i po mjeseci do izbora a Sajaccio pada sporo ali opet ucinkovito.
10. travanj 2017
u427638
u427638
( uvodni dio 3 / ne znam)
Vidim na luci Pidni kako dolazi jedan brod. Čudan. Nikad ne vidjah išta slično. Brod je maleni, od smeđega drva i ima možda desetak ljudi u njemu, s nešto preostale hrane i vode, pretpostavljam. Ima dva jedra, jedno veliko, u sredini, a drugo je prema meni okrenuto. Izlazi jedan čovjek iz njega i nosi nešto, pa ne mogu gledati u brod više. Urliče " Pismo za kralja Aleksandra ! Pismo za kralja Aleksandra". Kad me ugleda, malo klimnem glavom i dade mi pismo. Čitam pismo. Iz daleke zemlje Gala dolazi. France.. Francis želi sklopiti savezništvo. I to nudi robove. Tajno sam protiv ropstva, mislim da bi bilo najbolje i da tako ostane. Odmah uzmem platno koje uvijek držim i jedno namočeno pero, i pišem : " O, Gala vladare, predsjedniće, Francise. Vrlo je lijepa vaša želja za savezništvom. No, ovo jednostavno neće moći. Naš narod je sasvim drugačiji, naše vjere i običaji, i tako smo daleko( u Italiji ste, a mi iznad Tesalije), tako da nikako ne vidim mogućnosti u ovome. Također ni ne mogu vjerovati strancu, a i ne želim da me perzijski car ulovi. Plove ovim vodama. Imate sreće da ste prošli. No, drago mi je. Pozdrav. "
10. travanj 2017
Sajaccio kako bi spasio popularnost odlucuje da svako ko odsluzi vojni rok dobit ce nagradu tj polje koje ce moci obradjivati.
To im je zaustavilo pad popularnosti i blagi uspon
Trenutno predizborno stanje 3i po mjeseci do izbora.
45% Tolattez 55% Sajaccio
10. travanj 2017
ako želiš poslati poruku u tu temu, učlani se ili prijavi
Unesi link na sliku
Primjer: http://www.stranica.com/slika.jpg